Zirvede olamasa da zirveye en yakın takım olmayı hedefleyen Trabzonspor, kazanma serisini sürdürme planıyla Başakşehir’i ağırladı. Teknik direktör Abdullah Avcı, son iki maçtaki kadrosunu ve taktiğini değiştirmemişti.

Kendi sahasında kazanan, deplasmanlarda kaybolan konuk ekipte, teknik direktör Çağdaş Atan, rakibinin gücünü kabul edip, zayıf noktalarından yararlanabilecek bir taktik hazırlamıştı. Orta alana yakın savunma kurup, küçük üçgenler kurup topu hızla rakip alana taşımayı planlamıştı. Bu plan maçın başında tutunca, pozisyonlar da gol de konuk takımdan geldi.

Trabzonspor kendi gerçeğine ancak yarım saatin sonunda ulaşabildi. Visca’nın ortası, Onuachu’nun kafa vuruşunda top üst direkten döndü. Bu pozisyon bordo mavilileri kendisine getirdi. Kısa bir baskı. Bir duran top pozisyonu skora denge getirdi. Skoru eşitleyen Karadeniz ekibi, yavaş yavaş oyun üstünlüğünü ele geçirdi.

İkinci yarının başında Trabzonspor uzaktan şutlarla, Başakşehir de kendi pas oyunu ile etkili olmaya çalıştı.

Maçın temposu yükselmese de karşılıklı kalelerde yaşanan pozisyonlar, yalnızca heyecan yarattı. İki takım da kazanmayı ister görünse de bunu başaracak hem beceri hem de inançtan yoksunlardı.

Ve sonuç tam da sahada oynanan futbolun karşılığı olarak tabelaya yansıdı.