Yazıcı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, CHP Genel Başkanı Özel'in yeni oturduğu koltukta kendini ispat etmek için şimdi de hayali bir senaryo peşinde olduğunu kaydetti.

Özel'in bu uydurma yönteminin kendi parti tabanı başta olmak üzere millette karşılık bulmadığını belirten Yazıcı, "Ancak çok önemli bir noktayı gözden kaçırıyor. AK Parti, milletin partisidir ve 3 Kasım 2002'den bu yana bu ülkede milletin iktidarı vardır." değerlendirmesinde bulundu.

1-793

Fotoğraftaki: AK Parti Genel Yardımcısı Hayati Yazıcı
"İTHAMLAR AKIL VE MANTIK DIŞIDIR"
Yazıcı, AK Parti hükümetlerinin, temel hak ve özgürlüklerin geliştirilmesi noktasında tabu olarak görülen birçok konuda önemli adımlar attığının ve sessiz devrimler gerçekleştirdiğinin altını çizerek, şunları aktardı:

"AK Parti hükümetlerinin hayata geçirdiği demokratik atılımlarla Türkiye, bugün geçmişte yaşanan antidemokratik uygulamalara son vermiştir. Sayın Özel'in buna rağmen hayali bir darbe senaryosu uydurması ve bu doğrultuda bazı ithamlarda bulunması, CHP'de değişmeyen tek şeyin demokrasiye inançsızlık, demokratik siyasetle kavgalı oldukları gerçeğini ortaya koymaktadır.

CHP Genel Başkanlığına yeni seçilen Sayın Özel, dikkati parti içi çekişmelerden başka alanlara çekmek istiyor olabilir. Ancak ortaya attığı ithamlar, akıl ve mantık dışıdır. Partisinin mensuplarına siyasi mesaj vermek uğruna Türk demokrasisine yönelik ağır ithamlarla hayali senaryolar üretmek bir siyasi parti genel başkanının hiçbir zaman ve hiçbir nedenle tercih edeceği yöntem olmamalıdır."

AK PARTİ GENEL BAŞKANVEKİLİ ALA'DAN CHP GENEL BAŞKANI ÖZEL'İN AÇIKLAMALARINA TEPKİ:

AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, Özel'in açıklamasını anımsatarak, Özel'in darbecilerle kendi işbirliklerine dayanan geçmişlerini örtmeye çalıştığını vurguladı.

MHP'li Yıldız: Türkçe, Türk milletinin tarihi, kültür birikiminin bayrağıdır MHP'li Yıldız: Türkçe, Türk milletinin tarihi, kültür birikiminin bayrağıdır

"28 Şubat'ın işbirlikçisi, darbelerin, muhtıraların ve darbecilerin kadrolu destekçisi CHP'nin Genel Başkanı Özel'in, Türkiye'nin siyasi tarihinden bihaber olduğunun anlaşıldığını" ifade eden Ala, şunları kaydetti:

"Siyasi hayatı darbe ve darbeci zihniyetlere karşı mücadele ile geçmiş AK Parti kadroları ve Sayın Cumhurbaşkanı'mıza yönelik ifadeleri milletimiz nezdinde hiçbir değere sahip değildir. AK Parti ve Sayın Cumhurbaşkanı'mızın siyasi hayatı, darbe ve darbecilerle mücadelenin siyasi tarihidir. Bize saldırarak demokrasi açıklarını kapatamazlar." AA