Türk savunma sanayii sektörünün önde gelen şirketlerinden PAVO Group, faaliyet gösterdiği telekomünikasyon, aviyonik sistemler, bilgi güvenliği, havacılık ve savunma alanlarında Doğu Afrika’daki iş birliklerini artırarak, bölgedeki varlığını güçlendiriyor.

IDEF’23’te Pavo Group’un davetlisi olarak katılım sağlayan National Enterprise Comporation (NEC) ve Pavo Group arasında bir MoU imzalanmış ve uzun soluklu olacağı öngörülen iş birliğinin ilk adımı atılmıştı.

NEC, Uganda Savunma Bakanlığı ve Uganda Savunma Kuvvetleri’nin ticari kolu olarak hizmet veren bir organizasyon olarak tanımlanmasının yanı sıra savunma ticareti ve faaliyetleri noktasında önemli bir aktör olarak biliniyor.

Save2

NEC ve Uganda Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamada; East Africa Investment Forum & Trade Exhibition kapsamında Uganda'da bulunan Pavo Group heyetinin, National Enterprise Comporation’a (NEC) gerçekleştirdiği ziyaret ile iş birliğinin detaylandırıldığı aktarıldı. Buna göre veri merkezi ve haberleşme konuları başta olmak üzere MoU özelinde anlaşılan başlıklar görüşüldü ve iki taraf arasında kâğıt üzerinde kurulan ilişki netleşti.

Pavo Group heyetine Pavo Group Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Alper Özbilen liderlik ederken karşı tarafı liderlik eden isim General James Mugira oldu.

Doğu Afrika’nın kalbi olarak nitelendirilebilecek olan Uganda’daki bu iş birliği görüşmesinin, Doğu Afrika için büyük bir fırsat olduğu vurgulanırken, her iki tarafın da olumlu ve verimli sonuçlar elde ettiği belirtildi.

Pavo Group, Doğu Afrika'da daha fazla büyüme ve gelişme hedefiyle NEC ile yakın iş birliği içinde çalışmaya devam edeceğini belirtti.

Editör: Arda Erden