Abdülhamid Fuat’ın cezasını kesiyor

Payitaht Abdülhamid 78. bölüm 2.fragmanı yayınlandı. Her cuma akşamı TRT1 ekranlarında yayınlanan tarihi dizi Payitaht Abdülhamid 15 Mart akşamı yine heyecan dolu bir bölümle geliyor. Dizinin hayranları yeni bölümle ilgili ipuçları verecek fragmanı ise heyecanla bekliyordu. Yeni bölümde Abdülhamid Fuat’ın cezasını kesiyor. Peki, başka hangi gelişmeler olacak. İşte Payitaht Abdülhamid 78. bölüm 2.fragmanı ve izleyemeyenler için, Abdülhamid son bölüm...

Abdülhamid Fuat’ın cezasını kesiyor
Editör Şenay Koca 15.03.2019 11:47

Payitaht Abdülhamid 78. bölüm 2.fragmanı yayınlandı. Sultan Abdülhamid Han’ın hayatının son 13 yılını anlatan Payitaht Abdülhamid, bu hafta yine heyecan ve gerilim dolu bir bölümle geliyor. Seniha’nın itirafı sonrasında ne olacak?  Bidar, Naime’nin gizlice Akif’le görüştüğünü öğrenecek mi? Halil Halid içine düşeceği savaştan galip çıkabilecek mi? Abdülhamid şer ittifakını nasıl bir planla bozacak? İşte, Payitaht Abdülhamid 78. bölüm 2.fragmanı ve kaçıranlar için Abdülhamid son bölüm...

Payitaht Abdülhamid’te bu hafta; Abdülhamid Fuat’ın cezasını kesiyor.
 
Abdülhamid’in sonunda sabrı taşar ve Fuat’ın cezasını keser. Vembery ve Şivenaz sıranın kendilerine gelmesinden korkarken yeni bir plan yapmaktan geri durmayacaklardır.
 
Sabahattin ise Jön Türklere Ermeni çetecilerin desteğini almak için bir plan yapar.  Bu plan sayesinde Osmanlı topraklarından büyük bir parça da koparacaklardır. Düşmanın işbirliği ile Abdülhamid bir kez daha zor duruma düşer. Ama kimsenin hesap etmediği, Abdülhamid’in uzun zaman önce aldığı bir tedbir, şer ittifakının bütün planını bozar.
 
Halil Halid ve adamları Payitaht’ı Jorris’in dağıttığı heroinden temizlemek için uğraşmaktadır. Jorris işlerine engel olan Halil Halid’i önünden çekmek için bu sefer de okul çocuklarını hedef alır. Alçakça saldırır. Halil Halid şimdi çocukları korumak zorundadır.
 
Seniha Şivenaz’ın tehdidi altında sıkışmış, çıkış yolu aramaktadır. Bidar giderek ikilinin hallerinden şüphelenirken, Seniha bulaştığı bir tertipte suçüstü yakalanır. Her şeyi itiraf etmekten başka çaresi yoktur.
 
Seniha’nın itirafı sonrasında ne olacak?  Bidar, Naime’nin gizlice Akif’le görüştüğünü öğrenecek mi? Halil Halid içine düşeceği savaştan galip çıkabilecek mi? Abdülhamid şer ittifakını nasıl bir planla bozacak?

 

Payitaht Abdülhamid 78. bölüm 1.fragmanı

Payitaht Abdülhamid 78. bölüm 2.fragmanı

Abdülhamid son bölüm özeti

Abdülhamid Tahsin Paşa’yı karşısında beklerken kaçtığını öğrenince yıkılır. Ahmet Paşa onu bulmak için seferber olur, şehrin altını üstüne getirir. Abdülhamid görünenin ardındakini, Tahsin Paşa’nın ihanetinin sırrını bulmaya çalışırken Tahsin Paşa’nın devletin sırlarını ifşa ettiği haberi gelir.  Bu sırada Jön Türkler Ermeni çetelerinin desteğini almak için zindandaki Avenis’I kurtarmaya çalışmaktadır. Avenis’in karşılığında Tahsin Paşa teslim edilecektir. Abdülhamid kararını verir. Ahmet Paşa’nın silahı takas sırasında haine çevrilir.
 
Halil Halid nihayet Jorris’i ele geçirmeyi başarır. Ama Jorris onu köşeye sıkıştırır. İstediği eroini payitahta sokabilmek için kalleş bir plan yapmıştır. Halil Halid ya Jorris’ e hak ettiği cezayı verip onlarca masumun ölmesine seyirci kalacak, ya da Jorris’i bırakıp tonlarca eroinin payitahta girmesine izin verecektir.
Zeynep Şivenaz’ın tertibiyle kardeşinin ölüm emrini veren kişinin Halil Halid olduğunu düşünür ve Halil Halid’le ilişkisini keser. Naime ise kendisi hakkında yazı yazan muhalif gazeteciye ders vermek için bir oyun oynarken, bu oyunun hayatını değiştireceğinden habersizdir.
 
Bidar, Seniha ve Şivenaz arasındaki büyük gerginliğin farkındadır ve olayı çözmek üzere harekete geçer. Seniha Bidar’a Şivenaz hakkındaki gerçeği söyleyecek mi? Halil Halid içine düştüğü ikilimi nasıl çözecek? Abdülhamid yüreğindeki acıya rağmen, Tahsin Paşa hakkında nasıl bir hüküm verecek?

Abdülhamid son bölüm izle
 

 

Yorumlar