Penta halka arz ne zaman? Penta Teknoloji halka arz tarihi belli oldu mu?

Son dönemde birçok şirket gibi Penta da halka arza gidiyor. Bu alanda yatırım yapmak isteyen vatandaşlar, Penta Teknoloji’nin halka arz tarihini merak ediyor. Penta'nın SPK'ya yaptığı başvuru sonucu belli oldu. Başvuruların ne zaman yapılacağı merak ediliyor.

Google Haberlere Abone ol
Penta halka arz ne zaman? Penta Teknoloji halka arz tarihi belli oldu mu?
02.05.2021 13:20

Penta Teknoloji’nin halka arzı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Penta Teknoloji Genel Müdürü Mürsel Özçelik, "Türkiye’nin dijital dönüşüm sürecine katkı sunmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Penta Teknoloji’nin halka arzı için SPK’ya yaptığı izahname başvurusu sonuçlandı.

Penta Teknoloji halka arzında, fiyat aralığı 32,00 TL - 38,00 TL olarak belirlendi.

"TÜRKİYE'NİN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜNE GÜÇ KATMAK İSTİYORUZ"

Penta Teknoloji Genel Müdürü Mürsel Özçelik, halka arz kararıyla ilgili değerlendirmesinde şunları ifade etti: “Penta Teknoloji’nin bilişim dünyasındaki yolculuğu 1990 yılında üniversite arkadaşlarının kurduğu küçük bir ofiste başladı. Bilgisayar, yazılım, baskı çözümleri, sunucu, veri depolama ve ağ ürünleri başta olmak üzere, 30 yıldır bilgi teknolojileri ürünlerinin dağıtımını gerçekleştiren Penta Teknoloji olarak müşterilerimizin dijital dönüşümüne yön veriyoruz.

Dünyanın önde gelen teknoloji markaları da dâhil olmak üzere 40’tan fazla küresel ve yerli teknoloji markasının ürünlerini tüm Türkiye’yle buluşturarak büyümemizi sürdürüyoruz. Üretimden inşaat ve mimariye, sağlıktan finans, turizm, tekstil, medya-eğlenceye kadar birçok sektöre teknoloji ürünleri tedarik ederek dijitalleşmedeki öncü rolümüzü sürdürüyoruz. Teknoloji, pandemi döneminde en hızlı büyüyen sektörlerden biri oldu.

penta halka arz

Biz de bu sektörün gelecek vaat eden bir oyuncusu olarak, teknoloji ürünleri pazarında önemli bir büyüme potansiyeli taşıdığımıza inanıyoruz. Halka arz ile birlikte, güçlü finansal altyapımız ve yatırımcılarımızın da desteğiyle Türkiye’nin dijital dönüşüm sürecine katkı sunmaya devam edeceğiz.”

 

Yorumlar