PES 2022 ücresiz mi olacak? eFootball hangi tarihte yayınlanacak? PES için yolun sonu!

Geçmiş yıllarda çıkan PES serilerinin hala milyonlarca oynayıcısı varken Konami'den flaş haber eldi. PES serisi için yolun sonu göründü ve yeni oyun eFootball adıyla çıkacak. eFootball 2022 ücretsiz olarak yayınlanacak. Peki eFootball 2022 ne zaman çıkacak? eFootball hangi tarihte yayınlanacak? PES 2022 ücretsiz mi olacak? İşte tüm soruların cevabı...

Google Haberlere Abone ol
21.07.2021 13:39

Konami, yeni çıkaracağı eFootball ile piyasada adından söz ettirecek.PES oyunu kullanıcıların karşısına eFootball adıyla çıkacak. Konami, uzun zamandır konuşulan yeniliği sonunda gerçekleştirdi. “eFootball” olarak adı değişen PES 2022 tamamen ücretsiz olacak. Stüdyo böylelikle en büyük rakibi FIFA‘nın önüne geçmeyi hedefliyor. Özellikle yeni çıkan oyunların yüksek fiyatları konuşulurken Konami'nin bu kararı sevinçle karşılandı. Peki eFootball 2022 ne zaman çıkacak? eFootball hangi tarihte yayınlanacak? 

PES ARTIK ÜCRETSİZ

EA ile amansız bir rekabete giren Konami, son yıllarda geride kalmıştı. Özellikle 2014′te yeni nesil oyun dünyasına adapte olamayan PES serisi, artık farklı bir anlayışa sahip olacak. İsmini eFootball olarak değiştiren seri, ücretsiz olacak ve fiziksel kopya satışı yapmayacak.

eFootball

Unreal Engine 4 ile geliştirilen eFootball, teknik açıdan da sınırları zorlayacak. Oyundan fragman yayınlayan Konami, çapraz platform desteği ile oyuncuları karşılayacak. Bu desteği detaylandıran firma, aynı anda konsol, PC ve mobil oyuncularına beraber oynama imkanı veriyor.

Çevrimiçi oyun odaklı bir yapısı ile bizleri karşılayan eFootball, en büyük rakibi FIFA 22‘ye de kafa tutmayı amaçlıyor. Konami, özellikle rakibinin Ultimate Team gelirlerinin farkında. Pastadan pay almak isteyen şirket, oyunu tamamen ücretsiz yaparak, kartları yeniden dağıttı.

EFOOTBALL İLE YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR 

Yeni nesil oyun dünyasına farklı bir şekilde girecek yapım, ünlü isimlerden de destek almayı ihmal etmemiş. Andres Iniesta ve Lionel Messi‘nin görüşlerinin alındığı eFootball, tamamen oyuncu odaklı bir yapıya sahip olmak istiyor.

eFootball

Oyunda PES serisinden kalma birçok çevrimiçi modun yer alacağı öğrenildi. Buna ilave olarak Konami, Match Pass System isimli yeni bir eklenti daha ekliyor. Oyuncular bu sistem ile yaptıkları görevlerin ödüllerini toplayabilecek. Fortnite gibi pek çok çevrimiçi oyunda yer alan bu mod sayesinde Konami, oyunu canlı tutmayı başarabilir.

Yeni bir animasyon sistemini de oyuna entegre eden Konami, daha akıcı bir oynanış vadediyor. Stüdyo, Unreal Engine‘in bütün özelliklerinden faydalandıklarını açıkladı. Motion Matching sistemi sayesinde futbolcular, kat daha fazla animasyona sahip olacaklar. Bu da yıllardır konuşulan “PES serisi çok hantal” söylemini devre dışı bırakabilir.

Bununla birlikte, PES serisinde yer alan çevrimdışı modlar da unutulmuş değil. İlk gelen bilgilere göre Konami, bu eklentileri ayrı ayrı satmak istiyor. Çevrimdışı modları seven oyuncuları unutmadıklarını belirten stüdyo, bireysel oyun deneyimine önem veren kullanıcılara ek paketler sunabileceklerini açıkladı.

PES serisinin yeni hali ile alakalı neler düşünüyorsunuz? eFootball sizce, FIFA ile rekabet edebilecek mi? Görüşlerinizi bize aktarmayı unutmayın.

 

Etiketler eFootball pes 2022
Yorumlar