Farklı haber kanallarında yer alan tartışma programlarını aynı saatlerde başlamasından yahut kaçırıp izleyemediğimden dolayı genellikle gece tekrarını izlemeye gayret ediyorum. Bayramın birinci günü, TV100’de Gürkan Hacır’ın sunduğu Taksim Meydanı programının tekrarını gece izledim. Programda Türkiye’nin 46 yıllık meselesi olan PKK’nın terör saldırıları ile vazgeçmedikleri hedefleri karşısında Barış Yarkadaş’ın ve Bahar Feyzan’ın bazen Pollyanna, bazen Pinokyo karakterine benzer yorumlarına ek olarak PKK ve DEM’i masumane göstermeye çalışan ve bu halleriyle dehşete düşüren cahillikleri, izleyenleri gerçekten çileden çıkaracak düzeydeydi.

Diğer yorumcular Fuat Uğur, Sinan Burhan ve ara-sıra programın moderatörü Gürkan Hacır, PKK-DEM’in bölücü oyunlarını, hedeflerini anlatıyor ama Barış Yarkadaş ve Bahar Feyzan öyle yorumlar yaptılar ki, sanırsın terör örgütü PKK’nın Türkiye üzerinde bölücü hiçbir hedefi yok, DEM de sanki terör örgütü PKK’ya hizmet etmiyor gibi…

Barış Yarkadaş diyor ki: DEM’li Kürtlerle konuşuyorum. Kimsenin Türkiye’yi bölme gibi bir derdi yok.

Terör örgütü PKK’nın ve siyasi uzantısı DEM’in böyle bir derdi yok öyle mi?

Vay be…

Biz hangi Türkiye’de yaşıyoruz acaba?

Fuat Uğur ve Sinan Burhan “PKK-DEM” diyor, pinokyo Barış Yarkadaş ve Pollyanna Bahar Feyzan ise sanki PKK-DEM Kürtlerin temsilcisiymiş gibi “Kürtler bölünmek istemiyor” diyor.

Bu ikiliden birisi de çıkıp “Evet, terör örgütü PKK’nın ve siyasi uzantısı DEM’in tek hedefi Türkiye’yi bölmektir. Bütün eylem ve söylemleri açıkça bunu gösteriyor. Bunlar bu hedefleri için askerimizi, polisimizi şehit eden alçaklardır” diyemedi.

Barış Yarkadaş utanmadan PKK’lı Selahattin Demirtaş güzellemesi yapıp, “Demirtaş ortak vatan dedi” diyor. "PKK sizi tükürüğüyle boğar" diyerek Türk devletini tehdit eden, “Ezilen haklar, kölelik zincirlerini senin öncülüğünde kırdı. İyi ki doğdun” diyerek teröristbaşı Öcalan’ın doğum gününü kutlayan Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Abdullah Zeydan’ın mazbata tartışmalarında ona destek veriyor.

“Demirtaş ortak vatan dedi” derken, orada bile bölücülük yaptığını anlayacak kapasitede değil… “Ortak vatan” adı altında resmi dil, özerklik istediklerini idrak edemiyor. Bu Barış Yarkadaş’ta öyle bir DEM ve PKK’lı Demirtaş aşkı var ki, yıllardır bu aşk yüzünden onlara toz kondurmuyor.

“Kimsenin bölünme isteği yok” diyen Barış Yarkadaş, daha 3 ay önce “Türkler de bunun için ana vatanım Kürdistan’a bin yıl önce geldi. Ana vatanım olan Kürdistan’ı işgal eden bu devlettir" sözleriyle Türkiye Cumhuriyeti’ni işgalci gösteren Selahattin Demirtaş’a karşı bu Pinokyo karakterinden bir tepki göstermiş miydin? Bu PKK’lılar, bırak Türkiye’yi bölmeyi, Türkiye vatanımızı işgal eden devlet, diyor.

“Ben Kürt'üm, vatanım da Kürdistan!” diyen PKK’lı Demirtaş değil mi Pinokyo Barış?

"Özerklik, BDP'nin resmi projesidir" diyen PKK’lı Demirtaş değil mi Pinokyo Barış?

“Demokratik Özerklik onaylanmıştır” diyen PKK’lı Demirtaş değil mi Pinokyo Barış?

"Kürtler özerklik ilan etmesin ne yapsın?" diyen PKK’lı Demirtaş değil mi Pinokyo Barış?

“Artık gelecek yüzyılda bir Kürdistan gerçeği olacak” diyen PKK’lı Demirtaş değil mi Pinokyo Barış?

“Biz PKK'yı silahlı halk hareketi olarak tanımlıyoruz. 1990'dan bu yana kurulmuş hiçbir partimiz PKK'yı terör örgütü olarak tanımlamadı” diyen PKK’lı Demirtaş değil mi Pinokyo Barış?

Hendek olaylarında PKK’lı teröristleri “Hendek kazanların ellerinden öpüyorum” diye azmettirip 835 askerimizi, polisimizi şehit ettiren PKK’lı Demirtaş değil mi Pinokyo Barış?

"PKK sizi tükürüğüyle boğar" diyerek Türk devletini tehdit eden Abdullah Zeydan denen PKK’lı bölücü, Van Büyükşehir Belediyesi’nin imkânlarını PKK’lı teröristlere, Kandil’e mi yoksa Van halkına mı kullanacak?

PKK’nın gazetesi bile Abdullah Zeydan denen azılı PKK’lıya mazbatası verilince aynen şu manşeti attı: Doğum Günü Armağanı

Üst başlık ise şuydu: PKK Lideri Abdullah Öcalan’a en güzel doğum günü hediyesi Van halkından geldi.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki vatan toprağımıza yönelik şu şerefsizliğe, şu alçaklığa bakar mısınız?

Yahu Barış Yarkadaş, siz de nasıl bir mide ve karakter var ki, PKK’lı Demirtaş ve Zeydan gibi bölücüleri allayıp pulluyorsunuz? Sizde zerre vatan sevgisi, Atatürk sevgisi yok mu?

Sırf bu iki PKK’lının Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmek için yaptığı terör eylemlerini ve bölücü söylemlerini şuraya yazayım desem günlerce yazmam gerekir. Sen bilerek mi bu PKK’lılara güzellemeler yapıyorsun yoksa gündeme dair cahilliğinden mi böyle davranıyorsun?

Bir de çok bilgiç edalarında, “PKK Türkiye’deki iddiasını kaybetti. ABD, PKK’nın Türkiye’de eylem yapmasını istemiyor, Suriye’ye ağırlık veriyor” diyorsun. Sanki Türkiye’de olduğu gibi, Suriye’de de PKK’dan yana değilsiniz gibi… “YPG terör örgütü değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum” diyen CHP Genel Başkanları ve kadroları değil mi?

Van’daki mazbata olayını bahane edip Türkiye’nin birçok yerini yakıp-yıkanlar kimdi?

Niçin Türk devletinin Türkiye’deki, Irak’taki ve Suriye’deki başarılı terörle mücadele operasyonlarından bahsetmiyorsun?  DEM’li-PKK’lı Demirtaş ve Zeydan gibi dostların mı küser yoksa?

Son 8 yılda Doğu ve Güneydoğu’da kaç tane PKK’lı terörist sarı torbalara doldurulmadı mı?

Terör örgütü PKK, 27 Kasım 1978'de Lice'nin Fis köyünde kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana da Türkiye’yi bölme hedeflerinden asla vazgeçmemişlerdir. ABD başta olmak üzere emperyalist ülkelerin desteklediği PKK terör örgütü, hedeflerini Türkiye, Irak, İran ve Suriye’den toprak parçası alarak sözde 4 parçalı Kürdistan’ı kurmak olarak belirlemiştir. Pinokyo Barış beyin, Pollyanna Bahar hanımın “Türkiye’yi kimse bölmek istemiyor” propagandaları sadece ahmakları etkileyebilir ve PKK’nın siyasi uzantılarıyla sürekli işbirliği içinde olan CHP’ye belli bir miktarda oksijen olabilir. Herhalde bu ikili bu düşünceleri oluşturmak için konuşuyor.

46 yıldır PKK’lı alçaklar ve onun siyasi uzantıları bu bölücü hedeflerinden asla vazgeçmemiş de bir televizyon programında 15 dakikalık konuşma içinde Barış Yarkadaş ve Bahar Feyzan mı onları vazgeçirmiş yoksa?

Barış Yarkadaş sinsiliğinden, Bahar Feyzan ise sanırım saflığından bu propagandaya alet oluyor.

Bahar Feyzan saf olmasa “DEM nasıl Türkiye’yi bölmek istiyorum der, ertesi gün kapatma davası açılır” der mi?

Bahar Feyzan saf olmasa “DEM milletvekillerinin TBMM’de ettiği yeminler bölücü olmamaları konusunda teminattır” der mi?

Gazeteci sıfatı olan Bahar Feyzan, Kandil’de PKK’lı teröristin kucağından kalkıp gelen TBMM’deki sözde milletvekili olan DEM’lileri duymadı mı?

PKK’lı teröristlerin cenaze törenine katılıp ağıtlar yakan sözde milletvekili olan DEM’lileri görmedi mi?

Terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık yaptığı için kayyum atanan HDP’li (DEM) Belediyeleri görmedi mi?

Arabasında terörist taşıyan, evinde terörist saklayan sözde milletvekili olan DEM’lileri sözde gazeteciliğinden de olsa hiç duymadı mı?

Bahar Feyzan, keşke dönüp sağındaki Pinokyo Barış Yarkadaş’a “Senin dostun olan PKK’lı Demirtaş, HDP Eşbaşkanı iken ‘PKK’lıların cenaze törenine katılmayan HDP milletvekillerine soruşturma açtırırım’ dedi mi?” diye sorsaydın.

Hangi yeminden bahsediyorsun sen Bahar Hanım?

Bu PKK DEM’liklerinin yemini mi, tövbesi mi tutar?

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları şu cümleleri kurarken Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlılık, sadakat yemini etmiş mi oluyor? :

“Gelin 4 parça Kürdistan'a örnek olacak bir Kürt sorununun çözüm modelini Türkiye topraklarında inşa edelim, Suriye'ye de bu modeli gönderelim Irak'a da İran'a da bu modeli Türkiye olarak sunalım. Var mısınız buna diyorum. Bize nasıl karşılık veriyorlar biliyor musunuz, gelip partimizin önüne sarı torba bırakarak karşılık veriyorlar.”

"Bizler seçimleri kazanmak için yola çıktık Kürdistan'da Türkiye'de kazanmak için yola çıktık." 

"Tüm Türkiye ve Kürdistan'ı adım adım dolaşıyoruz."

***

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan’ın da birçok sözde Kürdistan söylemleri, teröristbaşı Öcalan’ı öven söylemleri yok mu?

Hele Irak’ın kuzeyinde 12 şehit verdiğimiz terör saldırısı esnasında öldürülen PKK’lı teröristler için "Biz onların sesi soluğu olmaya devam edeceğiz" şeklindeki alçak sözlerini nasıl unuttunuz?

Barış Yarkadaş’ın DEM’lenmiş dostlukları yüzünden bunları görmesi/ göstermesi mümkün değil de siz niçin bu propagandaları yapıyorsunuz Bahar hanım?

CHP’yi korumak, CHP ilişkilerini gizlemek için mi?

Barış Yarkadaş’ın burnu belli ki, Pinokyo burnu gibi ekranlardan taşmaya devam edecektir. Çünkü onun görevi CHP/DEM ihanetlerinin üzerini sürekli örtmek için hiçbir gerçeğe dayanmayan yorumlarda bulunmaktadır.

Fakat, Bahar Feyzan Pollyanna saflığında yorumlar yapıp, PKK DEM’liklerinin bölücü hedeflerini niçin basitleştirmeye çalışıyor?

Bahar Feyzan, Türkiye’yi bölmek isteyen PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen 10 bin askerimizin, polisimizin, hayatını kaybeden onbinlerce kişinin kanını Pollyannaca bir bakış açısıyla domates suyu mu sanmaktadır?

Niçin “ABD beslemeli terör örgütü PKK ve onun yardakçısı DEM, yıllardır Türkiye’yi bölmeye çalışıyor. Ama bunu asla başaramayacaklar” cümlesini kurup milli bir duruş sergilemiyor da Pinokyo Barış’a uyum sağlama mecburiyeti hissediyor?

Bu çağda CHP’li yahut CHP’ye yancı olup da terör örgütü PKK’ya ve onun DEM’liğine karşı zerre eleştiri yapabilen gördünüz mü? Görmeniz mümkün değildir…

CHP’li tüm aymazlar, size son söz!

Terör örgütü PKK ve yardakçısı DEM, asla Kürt kökenli vatandaşlarımızın temsilcisi değildir. Onlar olsa olsa emperyalizmin, bölücülüğün, katilliğin, satılmışlığın, hainliğin, ihanetin, kanın, bombanın, mayının, kurşunun, kötülüğün, yakmanın, yıkmanın temsilcidir.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli 15 yıl önceAncak bozguncuların da bilmesini istediğim şudur: Yeri gelirse, can feda olsun, Anadolu yeniden fethedilir.” derken, bugün de “Türkiye Cumhuriyeti sandıkta kurulmamıştır. Türk tarihi sandıkta yazılmamıştır. Herkes aklını başına almalı, rüzgâr ektiği müddetçe fırtına biçeceğini unutmamalıdır.” diyorsa bu sözlerden ders alması gerekenler Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmeye çalışanlar olmalıdır.

Pinokyolar ve Pollyannalar meseleyi anladınız mı?