Pitbull vahşetinde Asiye'nin ailesine bir şok daha!

Gaziantep'te pitbull saldırısına uğrayan 4 yaşındaki Asiye Ateş ölümden döndü! O görüntüler izleyenleri dehşete düşürdü! Küçük kız hastaneye kaldırılarak bir dizi ameliyet oldu. Türkiye'nin konuştuğu olayla ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Asiye Ateş'in ailesine dava açtılar...

Pitbull vahşetinde Asiye'nin ailesine bir şok daha! - Sayfa 1

Gaziantep'te 22 Aralık günü bir sitede apartman görevlisi olarak çalışan Hüseyin Ateş'in kızı Asiye, bahçede oyun oynarken 2 pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Köpeklerin saldırısından güçlükle kurtarılan Asiye Ateş, ağır yaralanarak hastaneye kaldırılmış ve olay tüm ülkede infiale yol açmıştı.

Pitbull vahşetinde Asiye'nin ailesine bir şok daha! - Sayfa 2

SOKAK HAYVANLARI İÇİN BARINAK ÇAĞRISI

Olayın ardından Asiye'nin babası Hüseyin Ateş, yaptığı açıklamayla işinden kovulduğunu ve kaldıkları evin site yönetimine ait olduğunu belirterek taşınacaklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise tüm belediye başkanlarına seslenerek "Sahipsiz hayvanları sokaktan alarak hem vatandaşlarımızın güvenliğini sağlayacak hem de bu canları koruyacak adımları süratle atmaları çağrısında bulunuyorum" ifadelerini kullandı.

Pitbull vahşetinde Asiye'nin ailesine bir şok daha! - Sayfa 3

HAYVAN HAKLARI DERNEĞİNDEN ŞOK HAMLE

Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği (SOHAYKO), sosyal medyadan şok bir paylaşımda bulunarak köpeklerin saldırısına uğrayan aile hakkında şikayetçi olacaklarını ifade etti. 

Pitbull vahşetinde Asiye'nin ailesine bir şok daha! - Sayfa 4

Gerekçe olarak da binlerce köpeğin barınaklara toplatılmasına neden olmaları gösterildi.