Fransa’nın beslediği, büyüttüğü terör yılanı bugün kendisini sokuyor. Terör örgütü PKK’nın en rahat hareket ettiği ülkelerin başında Fransa geliyordu.

Terör örgütü PKK, Türk SİHA’larının korkusundan Kandil’de yaşayamadığı rahatlığı Fransa’da yaşıyor. Bugün o rahatlığın verdiği büyüme ve şımarmayla birlikte Fransa’yı ateşe verdiler.

Fransa'nın başkenti Paris'teki Ahmet Kaya Kültür Merkezi'ne düzenlenen ve üç PKK’lının öldürüldüğü saldırıyı protesto etmek amacıyla gösterilere başlayan PKK’lılar, olayları terör eylemlerine dönüştürerek Fransız polisiyle çatışma noktasına geldiler.

Polise saldırıyorlar, işyerlerini yakıp yıkıyorlar, araçları ateşe veriyorlar. Terör eylemleri kaç gündür sürüyor. Fransa, PKK’lı yaratıkların yaptıkları karşısında terörle yüzleşir mi bilmiyoruz ama Fransa’daki terörizm şu an etkisini göstermektedir.

Fransa, terör örgütü PKK’ya kucak açarak aslında kendi etrafını kuşattığını bugün ülkesinde yaşanan terör olaylarıyla görmüştür. Fransa’yı Avrupa’nın Kandil’i durumuna getirenler bugüne kadar Fransa’yı yönetenler olmuştur. PKK’lılara sorun, Avrupa’da en rahat terör yapılanması kurdukları yerin adının Fransa olduğunu söyleyeceklerdir.

Türkiye’nin terör örgütü YPG’ye yönelik operasyonlarına karşı çıkan, YPG’yi öve öve bitiremeyen, PKK’ya her manada kucak açan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron sahip çıktıkları karşısında şimdi terör sınavından geçiyor.

Fransa’nın yaşadıkları diğer Avrupa ülkelerine ders olmalıdır. Terör örgütleriyle düşüp kalkanı bir gün o terör ateşi elbette yakar. Terör örgütlerinin vefası olmaz. Sahipleri işaret eder, onlar da yakar, yıkar, öldürürler… Ülkü Ocakları’nı terör örgütü gibi göstermeye çalışan Fransa ve diğerleri, sahip çıktıkları gerçek terör örgütünü şimdi gördüler mi?

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım da "Demirtaş teröristtir" diye boşuna söylemiyoruz! Demirtaş’ı destekleyenler dün Türkiye’de, bugün Fransa'da yarın başka yerde terör eylemlerine devam edecek! Türkiye'ye karşı terör örgütünü destekleyen, Ülkü Ocaklarına terör örgütü diyen Fransa ve diğerleri bu manzaraya iyi baksın!” diyerek bugün Fransa’nın yaşadıklarına dikkat çekmiştir.

Ülkü Ocakları hangi gün yaşadığı Avrupa ülkelerinde taşkınlık yaratmış, toplumun huzurunu bozacak davranışlarda bulunmuş, devletin kurallarına karşı çıkmıştır? Bir tane örnek gösterebilecek Avrupa ülkesi yoktur. Ama terör örgütü PKK, bugüne kadar Avrupa’nın birçok ülkesinde olaylar çıkarmıştır. Bugün Fransa’da polisle çatışan PKK’lılar hepsine ders niteliğindedir.

PKK’nın tasma taktıklarından eski HDP Eşbaşkanı Sezai Temelli’nin "Paris yanıyor, bırakın yansın" twitini paylaşıp silmesini not alacak bir Fransız devleti umarım vardır?

Bunlar birbiriyle kıyaslanmaz bile ama teröre Fransız kalan kafaların da terör ve terör örgütlerini iyi bilmesi açısından bu örnekleri veriyorum.

Fransa, terör ateşi kendini iyice yakmadan aklını başa almalıdır.

Terör örgütü PKK’nın unsuru bazı alçaklar da Paris'teki Ahmet Kaya Kültür Merkezi'ne saldırıyı düzenleyen 69 yaşındaki saldırganın Fransız olduğu ortaya çıkmasına rağmen saldırıyı Türk devletine ihale ederek, bu olaylar üzerinden bile Türkiye’yi karıştırmaya çalışmaktadır.

Alçaklıkta sınır tanımayan CHP’nin televizyonu Halk TV "Türkiye seçim sathı mailindeyken, olağanüstü şeyler bekleniyor. Burası ırkçıların hedefi olacak bir yer değil" yorumunu yapabiliyor.

PKK’lı yaratıkları “Kürt halkı” diye pazarlayarak kendilerine alan açmaya çalışıyorlar. Fransa’da öldürülen kişiler de, ona sahip çıkmak için terör yaratanlar da PKK’lı yaratıklardır.

Türkiye’de de PKK’lıları savunmak için her hıyarın peşine tuz alıp koşan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan Fransa’da öldürülen PKK’lılara da sahip çıkarak cibilliyetlerini bir kez daha göstermiştir. Avrupa hayranı bu ikili niçin PKK’nın Fransa’da yarattığı terörü kınamıyor da öldürülen PKK’lılar üzerinden algı çalışmalarına destek veriyorlar?

PKK’lı yaratıklar insan da Fransız halkı ve polisi insan değil mi Ahmet-Ali ikilisi? Hadi Fransa’daki terörü kınayan yahut Fransa’nın PKK’yı şımartmasına dair bir mesaj atın da görelim. Var mı o cesaret sizde? Elbette yok değil mi?

Fransa’nın başına gelen bu terör kalkışması, İngiltere’ye sıçradığı gibi yarın da diğer Avrupa ülkelerinin başına gelebilir. Fransa devleti önce terör örgütü PKK’ya verdiği desteği sorgulamalı, sonra da bu olayın arkasında PKK’yı kullanarak Fransa’yı karıştırmak için bir operasyon olup olmadığını araştırmalıdır. Terör örgütü PKK’yı her türlü besleyip-yönlendiren-yöneten ABD olduğu için, Fransa terör örgütlerinin sahibiyle belki yüzleşmek isteyebilir…

Belki de Türkiye baskısından dolayı PKK’ya tavır almak zorunda kalan Avrupa ülkelerine gözdağı vermek için terör örgütü PKK’nın kendi kanlı tezgâhı olabilir bu olay…

Fransa PKK’nın terörüne Fransız kalıyordu. Belki bundan sonra Fransız kalmayacaktır.

Fransız atasözünde der ki; Parmak bir şeyi işaret ediyorken parmağa bakan ahmaktır.

Bakın parmaklar PKK’nın terör olaylarını gösteriyor. Parmağa değil, gösterdiği yere bakın…

Yıldıray ÇİÇEK