YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

İstanbul’un ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun başına bela olan Ekrem İmamoğlu, yerel seçimlerden önce Barzani ailesinin televizyon kanalı olan Rudaw’a "Demirtaş siyasette aktifken çizdiği çizgiyi beğeniyordum" açıklamasında bulunmuştu.

Terörist Demirtaş kim?
Ekrem İmamoğlu’nun çizgisini beğendiği dönem “PKK’lıların cenazesine katılmayan HDP milletvekiline soruşturma açtırırım” ve “PKK’lı gençlerin ölüsüne de, dirisine de sahip çıkacağız” diyen bir PKK’lı…

Şimdi İBB’deki gündem ne?

Kaç tane PKK’lının İBB kadrolarına alındığı…

Belgesi var da, bu sözlerden yola çıkarak belgeye bile ihtiyaç duymadan Ekrem İmamoğlu’nun PKK’lıları bağrına basacağı gerçeğini psikolojik olarak herkes kabul etmiyor mu?

PKK’lı terörist ve azmettirici katil olan Demirtaş’ın çizgisini beğenen biri elbette onun yolundan gider ve PKK’lılara sahip çıkar değil mi?

Terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklıktan görevden alınan HDP’li belediye başkanlarına destek için ve PKK’lıların sözde sanat galerisi açılışı için Diyarbakır’a giden, “Sayın Öcalan’ın arkasındayız. Kandil’deki dostlarımız, arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, yoldaşlarımız, Sayın Karayılan, Sayın Bayık… Bu insanlar dağlarda” diyen PKK’lı Pervin Buldan ile sürekli fingirdeşen, seçimlerde Kandil’deki A’dan Z’ye tüm teröristbaşlarının desteğini alan Ekrem İmamoğlu’nun İBB’yi HD(P)KK’lılarla doldurması kimi şaşırtır ki? Aslında “Ekrem İmamoğlu PKK’lıları İBB’ye doldurmuyor” diyen olursa bu çok şaşırtıcı olur.

İçişleri Bakanlığı “İBB'de terör iltisaklı 1668 kişi çalışıyor” açıklamasında bulunmuştu. İnanın çarpanıyla baksınlar, incelesinler daha birçok PKK ve diğer örgüt bağlantısı çıkacaktır. 

Seçim kampanya danışmanın Necati Özkan “Ekrem İmamoğlu CHP’nin %98 oyunu alırken, HDP’nin %100 oyunu aldı” diyecek ve sen HDP ve terörist Demirtaş ile bu kadar içli dışlı olmana rağmen, HD(P)KK’ya diyet ödemeyeceksin öyle mi? Bu mümkün mü?

Ekrem İmamoğlu CHP’den daha ziyade HD(P)KK’ya yakındır. Elbette CHP-İP ikilisi de HDP’nin ortağıdır. Ama bu aile içinde, HDP Ekrem İmamoğlu’nu hücre içinde görmektedir. Çünkü Ekrem İmamoğlu tavizsiz HDP sevdalısıdır. HDP’nin bir dediğini iki etmeyeceği için onların PKK hücresinden gönderdiği herkese sahip çıkmıştır.

Ekrem İmamoğlu’nun PKK’nın kurduğu DİAYDER ile samimi diyalogları, onlar üzerinden PKK’lı teröristlerin ailelerine sözde “Değer ailesi” sıfatı verilerek yardımlar yapılması da eklenirse İBB’de Kandil ruhunun işaretlerini çok rahat görebilirsiniz.

Ekrem İmamoğlu, HD(P)KK’ya seçildiği günden bu yana diyet ödüyordu. Arka kapılarda cumhurbaşkanlığı adaylığı için planlar yaptığı ve bunun için yine HDP’ye ihtiyaç duyacağını çok iyi bildiği için HDP kimi gönderdiyse İBB’ye onları doldurmuş gözüküyor.

Ekrem İmamoğlu gibi bir adamın şehit, gazi, vatan, bayrak gibi bir kutsaliyeti olabilir mi? Olmadığı için Demirtaş gibi bir teröristin çizgisini beğeniyor ve HD(P)KK’lılarla iç içe olabiliyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, düzenlediği basın toplantısıyla Ekrem İmamoğlu’nun üzerinden silindir gibi geçti. Ekrem İmamoğlu artık bitmiş bir figürdür ve İstanbul’a bela olduğuyla kalmıştır. Ama yerel seçimlerde yolcudur.