YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Türkiye iki gün gibi kısa bir süre sonra yerel seçimler için sandığa gidecek… Heyecan dorukta dersek yeridir. İki gün sonra bir seçimi daha geride bırakacağız. Halkın iradesi neyi gösterecek pazar akşamı şahit olacağız. Her seçim öncesi üretilen kirli algılar, kara propagandalar bu seçim döneminde yok muydu? Var tabi, yüzlerce örnek var da geçtiğimiz hafta yazdığım bir konu vardı. O da CHP merkezli yazar, yorumcu, trol odaklı başlatılan “AKP çözüm süreci başlatacak” propagandasıydı. Her seçimden iki ay önce bu propaganda başlar ve ne hikmetse bunu yapanların PKK ile olan ittifakıyla seçim sonuçlanır. 2017 referandumu, 2018-2023 Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçim öncesinde aynen bunu yaptılar, sonuç da dediğim gibi oldu. Bu yerel seçimde de bunu yaptılar ama seçime kendileri (her zamanki gibi!) PKK’nın siyasi uzantısı DEM ile ittifak yaparak giriyorlar. Onlardaki bu karakter ve zeka seviyeleri yeraltından sesleniyor dersek yanlış olmaz.

Seçime üç gün kaldığı gün bile bu propagandayı yaptılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır ve Batman mitinglerinde terör örgütü PKK’yı ve siyasi uzantısı DEM’i yerden yere vurarak, PKK’nın geçmişte ağlarını güçlü kurduğu Diyarbakır’da “Kapımız teröristlere de terör örgütünün güdümünde siyasetçilik oynayanlara da kapalıdır” cümlelerini kurduğu halde, CHP merkezli sayfalar “Erdoğan çözüm sürecini başlatıyor” başlıkları utanmadan attılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yöneticilerini terör örgütünün belirlediği parti, parti olmaz.” dedi.

"Dünyadaki tüm sapkın akımları, Kürt kardeşlerimin iradesinin üzerinden başımıza musallat etmelerinin, hiçbirimize faydası yok.” dedi.

“PKK'yı da sınırlarımız içinde kıpırdayamaz, eylem yapamaz hale getirdik. Sınırlarımızın ötesini de adım adım kontrol altına alıyoruz.” dedi.

Daha terör örgütü ve uzantıları hakkında neler dedi neler… CHP Eşbaşkanları Ekrem İmamoğlu ve Özgür Özel, Diyarbakır’a gelsin şu cümlelerin aynısını kursun, o saatten sonra CHP hakkında hiçbir olumsuz yazı yazmama sözü veriyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütü PKK ve sizin ortağınız DEM’e o kadar söz söylediği halde onları görmeyip niçin onun bu sözlerinin önünü arkasını keserek veriyorsunuz?

“Emperyalistlere kuklalık etmeyen herkesle oturur konuşuruz. Terörün her çeşidine mesafe koyan herkesle oturur konuşuruz. Kendi ülkesi ve milleti için dertlenen herkesle oturur konuşuruz."

Bu sözleri de konuşma bütünlüğünde değerlendirdiğinizde PKK ile çözüm süreci nereden çıkıyor?

Velev ki, AK Parti geçmişte olduğu gibi çözüm süreci yapacak. O halde bu embesil mantığınıza göre, CHP-DEM şimdi “Kent Uzlaşısı” yaptığına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan sizi Diyarbakır’dan “Kent uzlaşısı adı altında kirli bir ittifak kurdular.” Dediği halde AK Parti sizin yanınıza mı geçmiş olacak? Ah embesiller ah…

O yüzden MHP Lideri Sayın Bahçeli “DEM’lenmiş CHP’nin perdesi 31 Mart’ta kapanmalıdır.” Çağrısında bulunmuştur.

PKK’nın kucağında yolculuk yaparken bile yüzsüz, pişkin olmaktan vazgeçemiyorsunuz CHP’liler…

 

Editör: Haber Merkezi