6+HDP masasının en çok saldırdığı isimlerin içinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'nin ilk milli S/İHA sistemi Baykar Bayraktar TB2 ve ilk milli insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma'nın mimarı Selçuk Bayraktar vardı. Geçtiğimiz günlerde bir isim daha açıklayarak kendilerini tamamen deşifre ettiler. İktidara geldiklerinde ilk iş MİT Başkanı Hakan Fidan’ı görevden almak olacakmış… Bu üç ismin ortak özelliği son yıllarda yurt içi ve dışında terör örgütü PKK’ya ağır darbeleri vuran mücadeleyi sergilemeleri, duruşu göstermeleri, kararlılığı sürdürmeleri ve teknolojik üretimleri yapmalarıdır.

Terör örgütü PKK’ya “Kimi istemiyorsanız liste yapın” deseler bu isimler en başta olurdu. 6’lı masa PKK’nın mesajını almış olmalı ki zaten sürekli bu isimlerle uğraşıyor.

PKK elebaşı Murat Karayılan “Süleyman Soylu tahriş ediyor, böyle İçişleri Bakanı olmaz” derken, MİT Selçuk Bayraktar’ın ürettiği S/İHA’larla PKK’nın en üst düzey sözde yöneticilerini ortadan kaldırılırken, PKK’ya tarihinin en büyük darbesi vurulurken 6+HDP masasının Süleyman Soylu, Hakan Fidan, Selçuk Bayraktar alerjisi oldukça anlaşılırdır.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in 6'lı masanın iktidara gelir gelmez ilk işlerinden birinin MİT Başkanı Hakan Fidan'ı görevden almak olduğunu söylemesi sadece PKK’dan gelen mesajla ilgili değildir. Çünkü MİT birçok ülke üzerinde FETÖ’cülere ve diğer terör örgütlerine de operasyon yapma kabiliyetini ve alanını genişlettiği için onların rahatsızlığını da kendi meseleleri hâline getirmişlerdir.

6+HDP masası zaten iktidar olduğunda terör örgütü PKK’nın, FETÖ’nün ve diğerlerinin bir rahatlama yaşayacağı herkesin beklediği bir durumdur.

“Ben Kemal… Geliyorum” diyen Kemal Kılıçdaroğlu zaten gelirse bu rahatlatıcı zemini yıllardır adım adım döşemenin kolaylığını yaşayacaktır. 6+HDP masası zihniyet olarak zaten her türlü bu zeminin üzerini dolduracak bir yapıdadır. Zihinleri, karakterleri, meziyetleri hep buna müsaittir.

PKK elebaşlarından Duran Kalkan’ın “AK Parti ve MHP'ye verilen bir oy PKK'ya sıkılan kurşundur” derken oyların nereye verilmesini istiyor?

İşte bu yüzden, Süleyman Soylu, Hulusi Akar, Hakan Fidan, Selçuk Bayraktar terör örgütü PKK’ya kurşun yağdırmayı en mükemmel şekilde organize ettikleri için hedefe konulmuş durumdadır.

CHP’nin başını çektiği 6’lı masanın yetkilileri de Murat Karayılan’ın, Duran Kalkan’ın kaygılarına yönelik, milli mücadele veren bu gibi isimleri hedef alarak aslında mesaj gönderiyorlar. Bir nevi “Sizi kurtaracak bizleriz” demektedirler.

Düşünsenize yerel seçimler zamanı Kandil’de bulunan ne kadar üst düzey teröristbaşı varsa hepsi teker teker video çekerek CHP ve Ekrem İmamoğlu’na oy verilmesi çağrısı yapmıştı. MİT o videoları çekerek CHP’ye destek veren Kandil’deki bazı teröristler de içinde olmak üzere birçok Kandil yöneticisini toprağa kavuşturmuştu.

Zaten bir iktidar değişikliğinde elbette yeni gelen yönetim devlet kademesinde kendi kadrosunu kuracaktır. Ama iktidara gelme hayalini kurarken niçin “İlk işimiz MİT Başkanı Hakan Fidan’ı görevden alacağız” cümlesini kurarlar ki?

Zaten terörist Selahattin Demirtaş’ı Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak düşündüğünüz bir yerde, Genelkurmay Başkanı olarak Murat Karayılan’ı, Milli Savunma Bakanı olarak Duran Kalkan’ı, MİT Başkanı olarak da Mazlum Kobani’yi düşünmeniz çok da şaşırtıcı olmaz değil mi?

Neyse ki Türk milleti sizin ihanet hayallerinize fırsat vermeyecek kadar feraset sahibidir.