PKK'yı savunan sanatçı bozuntuları

Geçtiğimiz gün, Boğaziçi Film Festivali’nde PKK’lılara sahip çıkma rezaletini iç yazımda kaleme almıştım...

Günün Başyazısı
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
PKK'yı savunan sanatçı bozuntuları

Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

Geçtiğimiz gün, Boğaziçi Film Festivali’nde PKK’lılara sahip çıkma rezaletini iç yazımda kaleme almıştım. O manzaralara öfkem hala dinmedi. Bu ülkenin nimetlerinden yararlanan sanatçı, oyuncu, tiyatrocu gibi sıfatları taşıyan insanlar nasıl PKK’lılara destek verebiliyor? Bunu nasıl böyle açıktan yapabiliyorlar inanın akıl alacak gibi değildir.

Boğaziçi Film Festivali’ndeki törende Özcan Alper isimli müptezel bir yönetmen kürsüye çıkıyor ve Türkiye’yi bölmeye çalışan, şehitlerimizin katili terör örgütü PKK’dan yana olan, Türk tarihine, Türk Ordusu’na iftira atan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya aldığı ödülü ithaf ediyor.

Hadi bu müptezel yönetmen açıkça PKK’lıya sahip çıkıyor da, onu alkışlayan müptezeller bilerek mi, bilmeyerek mi bu ihaneti alkışlıyordu? Kimdi o alkışlayanlar? Hangi dizilerde, hangi filmlerde oyuncu yahut yönetmendi? Yoksa HD(P) KK kontenjanından gelen seyirciler mi?

Ömrünü terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklığa adamış Şebnem Korur Fincancı’ya “Barış Kadını” sıfatını vererek aldığı ödülü ithaf ediyor ve alkış alıyor. Memleketi hem hain, hem deli yatağına çevirdiler.

PKK’lıya ithaf edilen ödülü alkışlarıyla destekleyen her kimse deşifre edilmeli ve Mehmetçik katillerine bu desteği verenler milletin hafızasına kazınmalıdır. Hele o TRT’den beslenenler yok mu?

Koskoca salonda bu alçak dayanışmaya sadece oyuncu Burak Haktanır “O kadın TSK’ya iftira attı” haykırışıyla tepki göstermiştir. Elbette onu alkışlayanlarda olmuştu. Ama böyle bir alçaklık karşısında daha fazla desteği hak ediyordu.

Oyuncu Burak Haktanır “Bu eleştirinin ötesinde, bir terör örgütünün propagandasına dönüşünce, susmak olmazdı. Ben de vermek istediğim tepkinin sadece çok çok hafifletilmiş halini vermeye çalıştım. Çok bariz bir şekilde PKK propagandası yapılıyor. Ama onu anlamayacak kadar aptal değiliz. Gerekeni yaptığımı düşünüyorum“ diyerek zaten olayı özetlemiştir.

Onbinlerce kişinin, askerimizin, polisimizin katillerine destek verenlerden bu ülkeye sanatçı olur mu? Bu ülke böyle hainleri beslemek zorunda mı?

Eli kanlı terör örgütüne destek verenleri “Barış temsilcisi” olarak pazarlayanların bırakın sanatçı kimliğini akıl sağlığını sorgulaması hem toplumun, hem de devletimizin öncelikli işi olmalıdır. Dağda PKK’nın yaratıklarını ezerken, şehirde PKK adına şov yapmalarına izin verilmemelidir. PKK’nın büyük partisi haline gelmiş CHP her ne kadar bu işleri sahiplenerek meşrulaştırmaya çalışsa da devletimiz bu işlere nefes aldırmamalıdır.

PKK’ya sahip çıkmanın fikir özgürlüğü ve demokrasiyle alakası yoktur. Direkt vatan hainliği ve alçaklıkla alakası vardır.

TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı tüm siciliyle PKK’lı olduğunu gösteren biridir. Ona sahip çıkan kim olursa olsun bu kimliğin sahibidir.

Yorumlar