Türkçe Düşün
İstanbul
AÇIK
28°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
Türkgün Politika MHP'li Yıldırım: Güçlü olmak zorundayız

MHP'li Yıldırım: Güçlü olmak zorundayız

Türk Mühendisler Derneği Ankara’da, “Türkiye Yüzyılında Mühendisler” konulu panel düzenledi.

2 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
MHP'li Yıldırım: Güçlü olmak zorundayız
KAYNAK: Haber Merkezi

Panele MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Bilim Teknoloji ve Yenilikler Kurulu üyesi Dr. Osman  Coşkun, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, sendikaların genel başkanları ve çok sayıda davetli katıldı. 

Panelde konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, “Türkiye’nin geldiği yer bellidir. Ülkemizi bu noktaya getirenlerden Allah razı olsun. Sonuç itibari ile biz bugün dünyada on ülkeden biriyiz, savunma sanayide ihracat yapan bir ülkeyiz. Efes’te Cumhurbaşkanımızın da katıldığı hep beraber izlediğimiz bir tatbikat oldu. Milli mermiler ve araçlar, gereçler, kullanıldı. Elhamdülillah bugünlere geldik. 

Untitled (11)

Türkiye ve Türk Yüzyılı'nda Türk Mühendisleri Derneği mühendislerimizin çatısı olacaktır. Hedefimiz odur ve bu sadece basit bir dernek değil Türk Mühendisleri teşkilatıdır. 

G O G0 T W W A A A Ym L

Güçlü olmak mecburiyetindeyiz. Güçlü olmazsan hakkını arayamazsın. Son bir yılda Filistin’de yaşananlar ortada.
Dünyanın en büyük savaş gemileri Aldeniz’de. İsrail, çocuk, yaşlı, genç, ihtiyar hiçbir şey bırakmadan bir soykırıma gidiyor. Önündeki alanı temizliyor, denize sıfır şekilde bölgeyi temizleyip tamamen almaya çalışıyor.  Şimdi bunlar haklı mı?

Bizim asırlık düşünmemiz lazım. Kaan’ı hep beraber uçurduk. Şükürler olsun düşmeden indi. Daha dün F-35 uçağı düştü.  Yedinci nesil denen ve dünyada dört tane üretilen uçağı bizim mühendislerimiz uçurdu ve düşürmeden indirdiler. Orada binlerce mühendis Kaan’a koşuyordu. içimizde kaç kişi ağlamadı ? 

Bize böyle hem milli duyguları hem dini duyguları zirveye ulaşan insanlar ve mühendisler lazım. Türk mühendisler derneği bunların hepsini kapsayan önemli bir çatı olacaktır” dedi.

G O G0 T Y Xc A Ab Dsf

Türkiye Kamusen Genel Başkanı Önder Kahveci ise; 

“Mühendislerimiz insanların yaşam içinde ortaya çıkan ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak her türlü planlama üretim ve inşa faaliyetlerini gerçekleştirerek bugüne kadar oluşturduğumuz medeniyetin de bir anlamda mimarları olmuşlardır. özellikle son yıllarda ülkemizde yaşanan afetlerle beraber mühendislerimizin hayatımızdaki rolün önemli bir önemini bir kez daha hep yakından kavradık. Mühendisliğe gereken önemi verilmediğinden afetlerin çok daha yıkıcı sonuçlar doğurduğunu bir kere daha şahit olduk.

G O G0 T U Xg A A Hm Tl

Mühendislerimizin ekonomik sosyal özlük haklarına ilişkin taleplerini her alanda dile getiriyoruz. Arazi tazminatları meslek sigortası teknik sorumluluk ödemesi, ek ödeme, özel hizmet tazminatı gibi mali hususlarda düzenleme yapılarak mühendislerimizin refah seviyesinin kendilerine yakışır seviyelere ulaştırılması gerektiğini her fırsatta ifade ediyoruz” dedi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *