Seçil Erzan, gizli fon dolandırıcılığı davasının ikinci duruşmasında hakim karşısına çıkıyor. İstanbul 41’inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek olan duruşmada eski futbolcular Arda Turan, Emre Belözoğlu, Selçuk İnan'la birlikte kaleci Fernando Muslera, Fatih Terim'in kızı Buse Terim Bahçekapılı ve eşi Volkan Bahçekapılı’nın da arasında bulunduğu 21 kişi müşteki ifade verecek. 252 yıl hapis cezası istemiyle açılan davada, Erzan'a ve tanıklara kırık telefon yazışmaları sorulacak.

NTVde yer alan habere göre, ikinci duruşmada, 11 futbolcu tanık olarak dinlenecek. Semih Kaya, Tanın Yılmaz, Merve Yılmaz, Nur Erkasap, Mustafa Sefa ve diğer isimler, mahkemede ifade verecek.

Seçil Erzan'ın eski sevgilisi Candaş Gürol da tanıklık yapacak.

MAHKEMEDE YÜZLEŞECEKLER

Erzan ve futbolcular, yüzleşme anı yaşayacak. Kırık telefon incelenmesi sonucu ortaya çıkan 553 sayfalık bilirkişi raporunda Arda Turan, Fatih Terim, Fulya Terim ve Mert Çetin ile yapılan mesajlaşmalar da bulunuyor. Mahkemede, Erzan'a ve tanıklara kırık telefondan çıkan yazışmalar sorulacak.

Banka şubesine ait 6 aylık kamera kayıtlarının dosyaya girmesi beklenirken bu görüntülerde Erzan'la eski futbolcular arasındaki para trafiği yer alıyordu.

252 YIL HAPİS İSTEMİ

Sanık Seçil Erzan'a nitelikli dolandırıcılık ve özel belgede sahtecilik suçlarından toplamda 252 yıl hapis cezası istenirken, diğer sanıklar için istenen ceza 3 yıldan 85 yıla kadar değişiyor.

KIRIK TELEFONDAKİ YAZIŞMALAR SORULACAK

Erzan'ın kırık telefonundan çıkan yazışmalarda, Arda Turan'ın sistemde en çok para kaybeden isim olduğu belirtiliyor. Turan, Erzan'a sürekli para getirecek isim arayışında görünüyor. İkilinin arasında geçen konuşmalarda, Turan'ın nakit para bulamaması dile getiriliyor.

Erzan, Turan'a kırık telefonundan çıkan yazışmalarda para gerektiğini belirttiğinde, Turan'ın nakit bulamadığını ifade ettiği görülüyor.

Turan, müşterilere sormasına rağmen kimseye nakit bulamadığını iletiyor ve çözüm için yardım talep ediyor.

Yazışmalarda Turan'ın sürekli para arayışında olduğu ve Erzan'a para getirecek isimler bulmaya çalıştığı ortaya çıkıyor.

Erzan da Turan'a "kader birliği yaptıklarını" belirterek yardım talep ediyor. Turan, Erzan'a sürekli oyalanıldığını ve parasının gelmediğini belirterek sinirli mesajlar atıyor. Erzan ise Turan'a sürekli sözünün arkasında olduğunu ifade ediyor. Turan, Erzan'ı sert bir dille eleştirerek işlemi iptal ediyor ve kendi ailesini de oyalandığını ifade ediyor.

Türk futbolcusu, "Bizi oyaladın" diyerek parasının gelmediğini belirtiyor ve Erzan'a güvenmediğini dile getiriyor. Turan, Erzan'ın kendi yaşamını etkilediğini ve uyuyamadığını ifade ederek sinirini gösteriyor. İkilinin yaşadığı gergin diyaloglar ve Turan'ın sürekli para talepleri, davanın önemli bir bölümünü oluşturuyor.

İşte o yazışmalar:

Arda Turan: Hiç müşterimiz yok mu bunu koyacak mesela buna iyi bir şey verelim.

Seçil Erzan: Sen mi konuşacaksın?

Arda Turan: Senin varsa tanıdığın ve bu işlemi yaptırdığımız daha önce

Seçil Erzan: Düşünüyorum.

Arda Turan: Bir iki kişiye sordum nakitleri yok.

Arda Turan: Emre aradı da pazartesiye kadar olmuyor diyor

Seçil Erzan: Pzt'ye kadar birinden bulmaya çalışmak

Arda Turan: Pazartesi de olmaz onun işi

Seçil Erzan: Öyle mi demişler?

Arda Turan: Seçilim bunlar o işleri yapamazlar 3 bile mucize

Seçil Erzan: Doğru söylüyorsun

Seçil Erzan: Biz şimdi başımızın çaresine bakalım. Sen kimseye bir işlem yaptım vs deme artık

Arda Turan: Yok sana sormadan demiyorum, ama bu sordu zaten Emre

"FUTBOLCULAR CANIMIZI YER"

Seçil Erzan: Sabri ile aran nasıl, ben samimiyim onunla.

Arda Turan: Futbolcular olmaz Seçilim bunlar canımızı yerler ne zaman ne oluyor? Sen samimiysen ona söyleyebilirsin Arda'nın işlemi diye varsa onda.

Seçil Erzan: Var mı onu bilmiyorum.

Arda Turan: Yoktur o kadar.

Seçil Erzan: Bence de. Yaparsa H.Balta yapar en aklı başında.

Arda Turan: Bunun tek yolu bence yüklü mevduatı olan müşterilerinden birine güvendiğin samimi olduğun size bir aylık bir işlem yapıcaz 2 milyon dolarına makul bir şey kazanacak birini bulmak.

"KADER BİRLİĞİ YAPTIK"

Arda Turan: 800 bin dolar nefes aldırmaz mı?

Seçil Erzan: Net hepsi belli olsun aldırtıcam.

Arda Turan: Allah büyük sende okeyse bende buraları okeyliycem.

Seçil Erzan: Okey Canım

Arda Turan: Benim bu akşam çıkması gerekeni de konuş ricam senden.

Seçil Erzan: Sen benim ölene kadar canım kanımsın kader birliği yapmışız biz artık. İyi ki ama iyi ki varsın. Bu akşam her şeyi çözecekler.

Arda Turan: Canımsın inşallah iyi olacak her şey.

TURAN PARA ALAMAYINCA SİNİRLENİYOR

Arda Turan: Seçil o para 5'e kadar gelsin, o kadar söylüyorum. Beni 1 aydır oyalıyorsun, pazartesi günü ailemi oradaki paramı garanti altına alan yazılı evrak istiyorum. Önce bu konuyu Fatih hocayla konuşucam.

Seçil Erzan: Seni oyalamıyorum.

Arda Turan: Sana bir gram güvenmiyorum. Bana Çorlu'dayım deyip Fatih hocadan imza alıyorsun...

Arda Turan: Beni rezil ettin, çarşamba benim için sondu.

Seçil Erzan: Hâlâ sözümün arkasındayım.

Arda Turan: Bu akşam o para gelmeyecek.

Seçil Erzan: Gelmezse birlikte gideriz.

Arda Turan: Bizi oyaladın.

Seçil Erzan: Arda oyalamadım.

Arda Turan: Salak yerine koydun, bu akşam bu iş olmasın bakalım ne olacak. Ben 1 aydır uyku uyuyamıyorum. Benim uyuyamadığım yerde kimseyi uyutmuycam. Çocuklarımın üzerine yemin ettim. Hadi bakalım. Benim kayışımı kopardın bakalım ne oluyor.

Seçil Erzan: Koparma ne olur koparma, olmuş işi bozma…

Seçil Erzan: Kayış koparma.

Arda Turan: Benim param bu akşam gelecek. Sana imzasız kayıtsız 15 milyon dolar nakit akışı sağladım. Bakmadan, karşılığına bak, soktun çıkardın.


 

Editör: Ferhat Erdemir