Prof. Dr. Levent Akın kimdir? Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Levent Akın’ın çalışmaları

Corona virüsle mücadele kapsamında hem halkı bilgilendiren hem de hükümet yetkilileri ile devamlı görüş alışverişinde bulunan Koronavirüs Bilim Kurulu, çok kıymetli üyelere sahip Peki, Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Akın kimdir? turkgun.com olarak Levent Akın’ın çalışmalarını bir araya getirdik…

Prof. Dr. Levent Akın kimdir? Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Levent Akın’ın çalışmaları
24.03.2020 14:51

Bulaşıcı hastalıklar ve bağışıklama alanında çalışmalarıyla tanınan Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Akın aynı zamanda pek çok kurullarda üyeliklere devam ediyor. Haberimizde, Levent Akın merak edilenleri bir araya getirdik…

PROF. DR. LEVENT AKIN KİMDİR?

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalından 1984 yılında uzmanlığını aldı. 1989 yılında aynı bölümde doktorasını tamamladı. 1987-89 döneminde Sağlık Bakanlığı Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalından Bilim Uzmanlığı derecesi aldı. 2006 yılında Halk Sağlığı Profesörü oldu. Sağlık Bakanlığının bulaşıcı hastalıklarla ilgili kurduğu çeşitli danışma kurullarında üyelikleri devam etmektedir.

ÇALIŞMA ALANLARI: Bulaşıcı Hastalıklar, Bağışıklama

ÇALIŞMA DENEYİMİ:    

1987-1989          Genel Müdür Yardımcısı,  Sağlık Bakanlığı Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Genel Müdürlüğü

1987-1989          Avrupa Konseyi Sağlık İşleri Komitesi Türkiye Temsilcisi

1987-1989          Avrupa Konseyi Sosyal İşleri Komitesi Türkiye Temsilcisi

1988-1989          Proje Koordinatörü "The Strengthening of Primary Health Care Services in 17 Priority Provinces Project"

1993                 "The International EIS Course in Epidemiology"Emory  University, School of Public U.S. Department of Public and Human Services Centres for Disease Control.”

1994-2002          Program koordinatörü ” EIS ( Epidemiyolojik İnformasyon Sistemler) kursu”

2006-2007          Proje koordinatörü “The Project of Operations Research on Key STIs and HIV in Turkey

 

 

 

 

Yorumlar