Prof. Dr. Mustafa Öztürk kimdir? İkinci Bilim Kurulu üyesi Mustafa Öztürk’ün hayatı

İkinci bilim kurulu üyesi olan Prof. Dr. Mustafa Öztürk koronavirüs ile mücadele kapsamında yer alırken, 2018’den bu yana Sağlık Bilimler Üniversitesinde profesör öğretim üyesi olarak görevinin başındadır. Peki Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Öztürk kimdir? İşte, İkinci bilim kurulu Mustafa Öztürk’ün hayatına dair ayrıntılar…

Google Haberlere Abone ol
Prof. Dr. Mustafa Öztürk kimdir? İkinci Bilim Kurulu üyesi Mustafa Öztürk’ün hayatı
15.04.2020 11:39

Korona virüs mücadele kapsamında ikinci bilim kuruluna davet edilen Prof. Dr. Mustafa Öztürk,  Öğretim ve mesleki hayatında 1989 yılında başlamıştır. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini başarıyla bitirmiş, doktora tezini de Kayseri Erciyes Üniversitesinde tamamlamıştır. Korona virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Öztürk’ün hayatı hakkında tüm merak edilenler haberimizde…

 PROF. DR. MUSTAFA ÖZTÜRK KİMDİR?

Mustafa Öztürk 1965 yılında dünyaya gelmiş, Tıp Fakültesini kazanarak, üniversite hayatına 1983 yılında başlamıştır. 1989 yılında mezun olup, 1990 ve 1995 yılları arasında Halk Sağlığı alanında yüksek lisansını bitirmiştir.

1995 senesinde  Kayseri Erciyes Üniversite Tıp Fakültesinde doktora tezini yapmakla beraber “ Kayseri ili Hacılar ilçesi Sağlık Grup Başkanlığı bölgesinde 64 ve üzeri yaşlı nüfüsün medikossosyal sorunuları ve bu sorunların çözümüne yönelik bir metodoloji deneme” oldu.

1997 ile 2012 tarihler arasında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nda başkanlık görevini yaptı.

 2005 ve 2011 tarihler arasında aynı bölümde yardımcı doçentlik görevinde yer aldı ve 2012 senesinde aynı üniversite de doçent doktorluğu yaptı. 

2012 ve 2014 tarihleri arasında Mustafa Öztürk, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bölümü Halk Sağlığı Anabilim Dalında Doçent olarak görevinin başında bulundu.

Mustafa Öztürk, 2012 ve 2014 tarihleri arasında Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesinde Dekanlık görevini yürüttü. 

2015 ve 2016 tarihleri arasında yeniden Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bölümü Halk Sağlığı Anabilim Dalında Doçent göreve başladı.

2016 tarihinde Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesine dekan olarak atanan Öztürk, 2016 ve 2018 tarihi arasında tekrardan Üniversitenin Dahili Tıp Bilimleri Halk Sağlığı Anabilim Dalında ise Profesör olarak görevinde yer aldı. 

2018 tarihinden bu tarafa Sağlık Bilimler Üniversitesinde Hamidiye Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Halk Sağlığı Anabilim Dalından Profesör öğretim üyesi olarak halen görevini almaktadır. 

 

 

Yorumlar