PTT personel alımı ne zaman yapılacak tarihi belli mi? PTT 55 Bin personel alımı şartları neler?

PTT için 2021 yılında personel alımı yapılması bekleniyor. PTT'nin 55 bin personel alımı yapılacağı iddiası üzerine detaylar araştırılmaya başlandı. Posta ve Telgraf Teşkilatı zaman zaman işçi alımı duyurusu yapmaya devam ediyor. PTT geçtiğimiz yıllarda yayımladığı ilanlar ve alım şartlarına göre işçi alımı gerçekleştirmişti. Peki 2021 PTT personel alımı ne zaman yapılacak? PTT 55 Bin personel alımı şartları neler? İşte detaylar...

Google Haberlere Abone ol
PTT personel alımı ne zaman yapılacak tarihi belli mi? PTT 55 Bin personel alımı şartları neler?
13.10.2021 15:24

PTT için 2021 yılında 55 bin personel alımı yapacağı iddiaları gündeme geldi. PTT 55 bin personel alımı yapılacağı iddiaları iş arayanların ilgisini çekti. Posta ve Telgraf Teşkilatı daha önceki personel alımı ilanlarında aradığı şartlar ise haberimizde yer aldı. PTT işçi alımı için gözler resmi internet sitesinden yapılacak açıklamaya çevrildi. İşte PTT personel alımı hakkında detaylar...

PTT PERSONEL ALIMI BAŞLADI MI?

PTT bünyesine toplam 55 bin PTT personeli alınacağı iddia edildi. Bu iddianın ardından PTT'de işe girmek isteyen vatandaşlar PTT memur alımı ne zaman başlayacak? sorusuna cevap aramaya başladı. PTT'nin 55 bin personel alıp almayacağına ilişkin bilinmezlik sürüyor. PTT memur alımını çeşitli aralıklarla duyurmayı planlıyor. Personel alımları ile ilgili net bir tarih belirtmeyen PTT, kendi resmi web sayfası olan www.ptt.gov.tr sayfasından duyurularını yapılacağını bildirildi. PTT personeli olmak için başvuru yapmak isteyen vatandaşlar PTT memur alımı ilanların için kurumun veb sitesini yakından takip etmeli.

PTT personel alımı

PTT İŞÇİ ALIM İLANI NE ZAMAN GELECEK?

PTT’nin personel alım ilanı kurumsal internet sitesi üzerinden duyuru yapılması bekleniyor. Binlerce aday bu konunun artık açıklığa kavuşturulması gerektiğine ilişkin çeşitli platformlardan paylaşımlar yaparak seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Bu doğrultuda konu hakkında bir gelişme olduğunda veya bir ilan yayımlandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

PTT PERSONEL ALIMI ŞARTLARI

PTT tarafından yayımlanacak olan ilana başvuru yapacaklarda bazı şartlar aranacak. Bu şartlara haiz olmayanlar başvuru yapamayacak. Ayrıca bu şartlara haiz olanların bir de özel şartlara haiz olması gerekiyor. Bu doğrultuda aranması muhtemel şartlar şöyle:

a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ÇEŞİTLİ SUÇLARDAN MAHKUM OLMAMAK

ç) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından ceza almamış olmak,

ASKERLİKLE İLGİSİ BULUNMAMAK

e) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

f) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

g) Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

ğ) Atanacağı pozisyon için bu ilanda belirtilen öğrenim şartına haiz olmak.

h) Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

DİSİPLİN CEZASI ALMAMIŞ OLMAK

ı) Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

i) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.

j) Yapılacak “yazılı ve/veya sözlü sınavda” başarılı olmak.

PTT İŞÇİ ALIMI ÖZEL ŞARTLAR

1)Adaylar; Avukat, Mimar, Mühendis, Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi ile Postacı pozisyonlarına başvuru tarihi itibari ile MERNİS adresinin bulunduğu İl'e başvuru yapabileceklerdir. Birden fazla İl'e yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. PTT Uzman Yardımcısı pozisyonları için ikamet (mernis) şartı aranmayacaktır.

2)Yazılı ve/veya sözlü sınav sonucunda atanmaya hak kazanan adayların atama işlemlerine, yazılı ve/veya sözlü sınav sonucunun ilan edildiği tarihten itibaren Şirketimizin ihtiyaçları doğrultusunda belirli dönemler halinde en geç 1 (bir) yıl içinde başlanılacaktır.

3)Yazılı sınav sonucunda müşteri ilişkilerinin ön planda olduğu Gişe ve Büro Görevlisi ile Postacı pozisyonlarına atanmaya hak kazanan adaylara uygun Psikometrik İnceleme yaptırılacak ve sonucuna göre atamaları yapılabilecektir. Ancak belirtilen testi yaptırmayan adayların atamaları yapılmayacaktır.

4)Şirketimizde görev yapan personelden personel alımı genel ve özel şartları taşıyanlar görev yaptığı unvan dışında diğer unvanlar için başvuru yapabilecektir. Aynı unvana başvuru yapanlar yazılı ve/veya sözlü sınav sonucunda başarılı olsa dahi başvurusu geçersiz sayılacaktır.

 

Yorumlar