Ramazan Bayramı ne zaman 2021? Ramazan Bayramı bu yıl kaç gün hangi gün?

Ramazan ayı geldi ve müslüman alemi ibadetlerini yerine getiriyor. Ramazan ayı ne zaman sona erecek Ramazan Bayramı ne zaman? sorusu merak ediliyor. Bu sene 2021'de Ramazan Bayramı koronavirüs nedeniyle buruk geçecek. Artak vakalar nedeniyle yasaklar gelebilir. Peki Ramazan Bayramı kaç gün?

İslam ve Ahlak
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Ramazan Bayramı ne zaman 2021? Ramazan Bayramı bu yıl kaç gün hangi gün?

2021 Ramazan Bayramı ne zaman? vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. 13 Nisan Salı günü başlayan Ramazan ayı 15 Mayıs Cumartesi bayramın gelmesiyle sona erecek. Bu yıl Ramazan Bayramı koronavirüs nedeniyle yasaklarla geçebilir. Peki Ramazan Bayramı bu yıl kaç gün? İşte cevabı...

RAMAZAN BAYRAMI 2021 NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı 13 Mayıs 2021 Perşembe günü başlıyor, 15 Mayıs Cumartesi sona eriyor.

Ramazan Başlangıcı - 13 Nisan Salı

Kadir gecesi - 8 Mayıs Cumartesi

Ramazan Bayramı Arifesi- 12 Mayıs Çarşamba

Ramazan Bayramı 1. Gün- 13 Mayıs Perşembe

Ramazan Bayramı 2. Gün- 14 Mayıs Cuma

Ramazan Bayramı 3. Gün- 15 Mayıs Cumartesi

RAMAZAN BAYRAMI'NDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 haftalık kısmi kapanmanın ardından vaka sayılarında iyileşme olmazsa çok daha sert uygulamaların geleceğini duyurdu. İşte açıklamanın tamamı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz. Amacımız bu 2 haftalık sürede vaka ve vefat sayılarında önemli oranda düşüş sağlamaktır. Şayet bu iki haftalık dönemde hedeflediğimiz tabloda beklediğimiz oranda iyileşmeyi temin edemezsek devamında çok daha sert uygulamaların gelmesi kaçınılmaz hale gelecektir. Vatandaşlarımın her birinden 'tamam' diye ifade ettiğimiz temizlik, maske ve mesafe kurallarına riayet ederek bu mücadeleye destek vermelerini hassaten rica ediyorum. Aynı şekilde aşı sırası gelenlerin de bu imkanı derhal değerlendirmelerini istiyorum. Aşının vaka ve vefat sayılarını düşürmedeki etkisi gözlemlerle, rakamlarla tespit edilmiştir.' dedi.

 

Yorumlar