Ramazan bayramında kaç gün tatil? Bayramda memurlar kaç gün tatil yapacak?

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala kaç gündür tatil olacağı merak ediliyordu. Koronavirüs salgını nedeniyle tam kapanma sonrası Ramazan Bayramı’nda memurların izni olacak mı olmayacak diye araştırıyor.

Google Haberlere Abone ol
Ramazan bayramında kaç gün tatil? Bayramda memurlar kaç gün tatil yapacak?
27.04.2021 23:10

Tüm Türkiye’de Ramazan bayramında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Ramazan bayramında kamu personeline güzel bir haber geldi. Kapanma döneminde mesailerine devam edecek olan memurların bayramda kaç gün yapacağı belli oldu.

 RAMAZAN BAYRAMINDA KAÇ GÜN TATİL?

 Kamuda çalışanlar 10 ve 11 Mayıs'ta tam 12 Mayıs'ta ise yarım gün idari izinli sayılacak.

memurizin

Ramazan bayramı tatili 13 Mayıs Perşembe günü başlayacak. 15 Mayıs Cumartesi günü sona erecek. 12 Mayıs Çarşamba günü ise Arefe. Ayrıca 16 Mayıs Pazar gününün dahil olması ile birlikte bu sene 9 günü tatil yapılacak.

Kamu çalışanlarının, ramazan bayramı öncesi 2.5 gün idari izin sayılacağı bildirildi. Böylece bayram tatili 9 güne yükseldi. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı imzasıyla dün gönderilen yazı ile kamu çalışanlarına yönelik yeni kararlar alındı.

Yazıda, 30 Nisan itibarıyla sağlık, güvenlik, acil çağrı gibi kritik görev alanları hariç olmak üzere hizmetlerin asgari personelle yürütülmesinin; hizmetlerin yürütülmesi için asgari personel bulundurulması kaydıyla kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanların 10 ve 11 Mayıs’ta tam gün, 12 Mayıs’ta ise yarım idari izinli sayılmalarının Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından uygun görüldüğü belirtildi.

Ramazan bayramının denk geldiği 13-15 Mayıs tarihleri tam gün, arefe günü olan 12 Mayıs ise yarım gün tatildi. Karar ile birlikte, haftasonlarının dahil edilmesiyle 8-16 Mayıs tarihleri tatil olacak. Böylece, bayram tatili 9 güne yükseldi.

 

 

Yorumlar