Katil Erkan B. ""Ramazan Pişkin'i tanımıyorum. Ben kendisini Afgan uyruklu Saboor Muradı kişi zannettim. Saboor isimli kişiyi babamın yanında çalıştığı için tanıştım. Kendisi beni evine davet ederdi. Bana sigara içtiğimi bildiği için uyuşturucu hap ve Afgan macunu olarak bilinen maddelerden veriyorlardı. Ben kendimi kaybediyordum. Bu kişiler tarafından 2017-2021 tarihleri arasında cinsel istismara da uğradım. Bu istismara ilişkin herhangi bir şikayetim bulunmamaktır. Sadece aileme anlattım" dedi.

0X0 Ramazan Hocayi Olduren Katilin Ifadesi Ortaya Cikti Onu Baskasiyla Karistirdim 1706881452470

Ramazan Hoca olarak da bilinen Ramazan Pişkin, İstanbul Fatih'te çay ocağında katledilmişti. Katil Erkan B. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Erkan B.'nin savcılıkta verdiği ifade ortaya çıktı. Babasının dükkanında çalışarak geçimini sağladığını belirten şüpheli, "Ramazan Pişkin'i tanımıyorum. Ben kendisini Afgan uyruklu Saboor Muradı kişi zannettim. Saboor isimli kişiyi babamın yanında çalıştığı için tanıştım.

0X0 Ramazan Hocayi Olduren Katilin Ifadesi Ortaya Cikti Onu Baskasiyla Karistirdim 1706881454211

Kendisi beni evine davet ederdi. Bana sigara içtiğimi bildiği için uyuşturucu hap ve Afgan macunu olarak bilinen maddelerden veriyorlardı. Ben kendimi kaybediyordum. Bu kişiler tarafından 2017-2021 tarihleri arasında cinsel istismara da uğradım. Bu istismara ilişkin herhangi bir şikayetim bulunmamaktır. Sadece aileme anlattım" dedi.

"KARIN BÖLGESİNE 2-3 DEFA SAPLADIM"
Erkan B., "Olay tarihinde de Ramazan Pişkin'in Saboor Muradı olduğunu bilerek yaralamak amacıyla gittim. Ben gittiğimde kendisine önce taş attım.

Taş isabet etmeyince kendisi taşı alarak bana karşılık verdi. Ben de olayın heyecanıyla üzerimdeki bıçağı çıkararak karın bölgesine 2-3 defa sapladım.

Daha sonrasına bağrışma seslerini duyunca olay yerinden kaçarak uzaklaştım" dedi.

0X0 Ramazan Hocayi Olduren Katilin Ifadesi Ortaya Cikti Onu Baskasiyla Karistirdim 1706881448719

"SÜREKLİ RÜYAMA GİRİYORDU"

Herhangi bir dini, grup ve cemaatle bağlantısının olmadığını ileri süren Erkan B., "Ramazan Pişkin'i Saboor Muradı olarak gördüğüm için saldırdım.

Ramazan Pişkin'i olaydan önce ilk kez 2021 yılında sosyal medyada gördüm. Daha sonra iki ay kadar önce de babamın dükkânına 5 dakika mesafede bulunan 'Çaycı Ramazan Hoca' isimli iş yerinde gördüm.

Kendisinin Saboor Muradı olduğunu anladım. Saboor sürekli rüyama giriyordu. Suçta kullandığım bıçağı Eminönü'nden aldım.

Öldürmek kastım yoktur. Yaralamak amacıyla gitmiştim. Olay nedeniyle pişmanım" diyerek ifadesini sonlandırdı.

Editör: Bilge Güler