Reçete İbn-i Sina'dan! Boğaz ağrısına 3 farklı tarif

İbn-i Sina'nın yıllar önce verdiği tarifler hala uygulanıyor. Şifalı kürleri birçok hastalığa deva olan İbn-i Sina tavsiyelerine kitaplarında yer vermiştir. Peki inatçı öksürük krizlerine ne iyi gelir? İşte yanıtı...

Reçete İbn-i Sina'dan! Boğaz ağrısına 3 farklı tarif - Sayfa 1

Öksürük ve boğaz ağrısı mevsimi geldi. Kış aylarında soğuk algınlığına bağlı üst solunum yollarında rahatsızlanmalar olabilir. Peki inatçı öksürük krizlerine ne iyi gelir? İşte yanıtı...


Reçete İbn-i Sina'dan! Boğaz ağrısına 3 farklı tarif - Sayfa 2

İBN-İ SİNA'DAN ÖKSÜRÜK VE BOĞAZ AĞRISINA 3 FARKLI KÜR 2 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı limon suyu, 2 yemek kaşığı tarçın ve 2 yemek kaşığı sirkeyi bir fincanın içerisine karıştırıyoruz. Ardından üzerine 1 fincan kaynar su ekleyip, fazla soğumasına izin vermeden içiyoruz.


Reçete İbn-i Sina'dan! Boğaz ağrısına 3 farklı tarif - Sayfa 3

Acı biberle yapılan tarifler Acı biberin sade olarak tüketilmesi öksürük ve boğaz ağrısının önüne geçmek için çok etkili bir yöntemdir. Acı biberin üzerine bal dökülüp tüketildiği zaman boğazda oluşan iltihapları geçirdiği ve belirtileri azalttığını belirtmiştir. Kuru üzümün acı biber ile tüketilmesi halinde ise boğazda oluşan balgamı tamamen söker, oluşan ağrıyı giderir ve sakinleştirici özelliği vardır.


Reçete İbn-i Sina'dan! Boğaz ağrısına 3 farklı tarif - Sayfa 4

Ballı keten tohumu Bir tencerenin içerisine keten tohumu koyup biraz kavurun. Ardından üzerine bal ekleyin ve öksürüğünüz kesilene kadar günde bir çay kaşığı tüketin.