Fenerbahçe'nin kendi evinde Galatasaray'dan 3-0 gibi bir fark yemesi Fenerbahçeli yorumcuları hayal kırıklığına uğrattı. "Galatasaray bugün Fenerbahçe'den galibiyeti fazlasıyla hak etti" diyen Rıdvan Dilmen, "Galatasaray dersine iyi çalışmış. Ne yapması gerektiğini biliyor. Bu maç 3-0'ı hak etti." diye konuştu.

Süper Lig'in 18. haftasında Ülker Stadyumu Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi'nde Galatasaray, Fenerbahçe'yi deplasmanda 3-0 mağlup ederek rakibiyle puan farkını 4'e yükseltti. Maçın ardından açıklamalarda bulunan futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, "Bir Fenerbahçeli olarak çok üzgünüm, Galatasaray'ı da kutlarım" dedi.

"Fenerbahçe iyi kötü demeden kesinlikle bir kaleci almalıdır." diyen Dilmen, "Altay, ne kadar güçlü bir karakter olursa olsun... Fenerbahçe'nin bu şekilde sezonu bitirmesi mümkün değil. Kaleci İrfan Can da şu anda hazır değil" ifadelerini kullandı. Dilmen'in açıklamaları şu şekilde:

- Galatasaray bugün Fenerbahçe'den galibiyeti fazlasıyla hak etti. Bir Fenerbahçeli olarak çok üzgünüm, Galatasaray'ı da kutlarım.

- Fenerbahçe, Beşiktaş ile 0-0 berabere kaldı, oyunun son bölümünü mahkum oynadı. Galatasaray'a gol atamadı, 3-0 mağlup oldu.

Jesus Anadolu takımlarına karşı sevilecek hoca...

- Galatasaray bugün son derece iyi oynadı. Konya'ya gol atamadı, 1-0 yenildi. Arada atılan 6'lar, 5'ler var ya Jorge Jesus, Fenerbahçeliler'in özellikle Anadolu takımlarına karşı seveceği bir teknik direktör

- İyi takımlarda stres ve çalışkanlık olumlu motive eder. Fenerbahçeli oyuncuların reaksiyonsuzluğu maçı kaybettirdi. Eskiden Fenerbahçe daha çok kora kor mücadele ederdi.

Okan Buruk'un hangi düşünce şekliyle derbiye çıktığını anlatan Dilmen, "Galatasaray'da hoca geçen hafta Berkan çok iyi oynadı dedi. Mertens iyi durumda, Oliveira'yı kullanayım. Oyunun son bölümünde Icardi gibi tecrübeyi sokarım dedi. Icardi'nin bıraktığı iz uçakta neden karşılandığını gösteren bir performans" açıklamasını yaptı.

Sözlerine devam eden Rıdvan Dilmen, "Ben 1-0'a göre konuşuyorum. Galatasaray dersine iyi çalışmış. Ne yapması gerektiğini biliyor. Bu maç 3-0'ı hak etti. Orjinal sol bek oynatmayarak karşıdan geleceklere karşı sen önce bir savun dedi. Rakip takım sürpriz yapmadı, 3'lü oynadı. Okan Hoca 1 hafta boyunca ne çalıştıysa bunları uyguladı" şeklinde konuştu.

Dilmen, "Jesus'un eli ayağı düzgün takımlara karşı dez avantajı var. Adana Demirspor maçı gibi... Araya oynayabilirler. Trabzon maçıyla bu maçın arasında fark yok. Galatasaray pozisyon vermedi. Galatasaray Başakşehir'e 7 attığı maç dahil bu kadar net pozisyonlar görmemiştim" dedi.

Dilmen, Koç yönetiminin Jesus'a karışma hakkının olduğunu söyleyerek şunları kaydetti: "Yönetici, başkan, teknik direktör kısmında takıma karışma durumu vardır. Yönetimin takıma karışma hakkı vardır. Ya hocam biz niye büyük maçlarda 3'lü oynuyoruz diye sorulabilir, ayıp bir şey değil"

Dilmen, "Jesus'un öyle bir tavrı var ki istemezseniz giderim gibi... Ama bu bir kanun değil. Herkes gidebilir. Mancini de ayrıldı, İtalya Milli Takımı'na gitti" ifadelerini kullandı.

Derbide taraftardan tepki gören Altay Bayındır hakkında konuşan yorumcu, "Altay önemli bir kalecidir. Ama Fenerbahçe iyi kötü demeden kesinlikle bir kaleci almalıdır. Altay, ne kadar güçlü bir karakter olursa olsun... Fenerbahçe'nin bu şekilde sezonu bitirmesi mümkün değil. Kaleci İrfan Can da şu anda hazır değil" açıklamasını yaptı.