Her şey, dünya yıldızı Cristiano Ronaldo'nun Dünya Kupası'ndan önce Manchester United Teknik Direktörü Erik ten Hag ve kulüp yönetimi hakkında ağır sözler söylediği söyleşinin yayınlanmasıyla başladı. Manchester United, onu kadro dışı bıraktı.

Ronaldo, Suudi Arabistan'ın Al Nassr takımıyla yıllık 75 milyon dolar kazanacağı bir anlaşmaya imza attı. Ronaldo'nun imzası ise Fenerbahçe ve Beşiktaş 'ı yakından ilgilendiren bir kelebek etkisi yarattı.

Al Nassr, Ronaldo'ya yabancı kontenjanında yer açmak için Beşiktaş'ta 3 sezon futbol oynayan Kamerunlu Vincent Aboubakar'ın sözleşmesini feshetti. Böylece ocak ayında 30 yaşındaki futbolcu, istediği takımla sözleşme imzalayabilecek.

Beşiktaş'ın golcüsü Weghorst'un da Ronaldo'nun boşluğunu doldurmak için Manchester United'a transfer olması bekleniyor. Kasımpaşa maçında yaptığı veda sevinciyle bu durumu ayyuka çıkaran Hollandalı oyuncunun Premier Lig'e gitmesi ise siyah-beyazlıları düşündürüyor.

Ronaldo, Süper Lig i karıştırdı #1

İlginç transfer üçgeni

Weghorst'un ayrılması durumunda Aboubakar'ı kadrosuna katmak isteyen Beşiktaş, böylece ilginç bir üçgene imza atacak.

Ronaldo, Aboubakar'ın yerine Al-Nassr'a giderken, Weghorst da Ronaldo yerine Manchester United'a transfer olacak bu durumda Aboubakar'ın ise Weghorst'un yerine Beşiktaş'a transfer olması bekleniyor.

Ronaldo, Süper Lig i karıştırdı #2

Ronaldo, Süper Lig i karıştırdı #3