Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, inişli çıkışlı gittikleri son haftalarda olduğu gibi aynı kadro yerine, sezon başında tempo ve başarı getiren rotasyonla başladı maça. Derbi sonrasında oyuncularına yalnızca bir maç kaybettiklerini anlatarak yılgınlığın önüne geçmek isteyen Portekizli teknik adam, birisi yeni transfer Samet, beş farklı oyuncu sürdü sahaya.

Yedi haftadır kazanamayan Gaziantep FK, rakibin oyuncularından çok oyun planına yönelik hazırlanmıştı. Sarı lacivertlilerin ofsayt taktiğini, çok eski Fenerbahçeli Lazar Markovic’in savunma arkasına koşularıyla bozdu. Etki de yarattı.

Bu etki, orta sahadan gelen uzun topta Ertuğrul’un, öne çıkan kaleci Güray’ı boşa düşüren hamlesi, Valencia’nın hediyeyi kabul edip, ligdeki en kolay golünü atmasıyla silindi. Rahatlayan konuk telaşsız, kendi istediği hızla oynadı. Akan oyunda olmasa da duran toplarla sonuç aradı.

Kendine gelmesi zaman alan ev sahibi yarının sonlarında rakip kaleye indi. Ançak, karşısında Altay Bayındır’ı buldu. İkinci yarıya da istekli başlayan Gaziantep FK, istediğini duran topta Kitsiou ile aldı. Ancak, hemen sonrasında Sagal’ın kırmızı kart görmesi Fenerbahçe’ye enerji oldu.

Jesus’un hamleleri. Oyunu ev sahibinin sahasına yıktı. Valencia, bu kez zor golü atınca, Fenerbahçe kendine geldi. Öne geçtikten sonra dahasını istedi.

Ve lige eski temposuyla döneceğinin, şampiyonluğu çok istediğinin sinyalini verdi.