Rüyayı gören kişi etrafında bulunan kötü niyetli kişilere çok dikkatli yaklaşmalıdır. Bu kişilerin kim olduğunu iyice ayırt etmeli ve o kişilere mesafe koymalıdır.

Aynı zamanda rüyada bir kişinin köpek kovalaması da rüya sahibinin birtakım fırsatları iyi değerlendirmesi gerektiğine delalet eder. Özellikle iş hayatında birtakım fırsatlar iyi değerlendirilirse kişinin kazancı da o derece yüksek olur.

Köpek-3

Rüyada Köpek Kovalamasının Genel Anlamı

Rüyada köpek kovalaması genel olarak çok merak edilir ve pek çok anlama sahiptir. Bu tip rüyalar genelde köpekten korkan bireyler tarafından sıkça görülür. Genel olarak köpek tarafından kovalanmak günaha yorumlanır. Merak edilen pek çok detay aşağıdaki gibidir.

Rüyada köpek kovalaması bencil, küstah ve ahlak yoksunu bir erkeğe delalet eder. Rüya sahibinin etrafında bulunan bu kişi günaha ve zina işlemeye meyilli biridir. Rüyayı gören kimse erkek ya da kadın da olsa bu kişiden kurtulmalıdır. Aksi taktirde rüya sahibi de günaha sürüklenir. Özellikle evlenecek olan bir kadın varsa ve rüyasında kendini köpek kovaladığını gördüyse derhal bu evlilikten vazgeçmelidir. Çünkü köpek kovalaması kendine gönderilmiş bir işarettir. Evleneceği adam bencil ve küstah olmasının yanı sıra zinaya meyilli ve günahkar da olabilir.

Uzmanların rüyada köpek kovalaması hakkında bir diğer görüşü de aşağılık bir erkek tarafından rüyayı gören kişiye iftira atılacağı yönündedir. Rüya sahibi bu iftira yüzünden çok zor zamanlar geçirecek ve etrafı tarafından saygı görülmeyen kimse haline gelecektir. Eğer rüya sahibinin etrafında böyle bir kişi varsa derhal o kişiden uzaklaşmalı ve kendini iftiradan sakınmalıdır.

Rüyada eşini köpek kovalaması da merak edilen bir konudur. Rüya sahibi eşini köpek kovaladığını görürse bu durum eşinin günah işlediğine delalet eder. Rüya sahibi çok kısa zaman içinde eşinin bu günahını keşfedecek ve gizlenen sırlar bir bir ortaya dökülecektir. Bu rüya sahibi kısa zamanda ya eşiyle yolları ayırmalı ya da onu affetmelidir. Aksi taktirde bu günaha ortak olacak ve hayatı boyunca yüzü gülmeyecek demektir.

Rüyada köpek kovalaması bir nevi adaleti temsil eder. Çünkü işlenen günah aza indirgenecek kadar bir şey değildir. Rüya yorumuna göre adalet bu kişinin yakasını hiç bırakmayacak demektir. Rüya sahibinin işlenecek günaha ortak olmaması için bu rüya ona işaret olarak gönderilir.

Bir kişinin rüyasında eski sevgilisini köpek kovalaması, eski sevgilinin hakkettiği cezayı bulacağı anlamına gelir. Rüya sahibi eski sevgilisine karşı çok kırgındır ve sonunda ayrılık vakti gelmiştir. Kişi eski sevgilisine karşı ah ettiyse bu durumda eski sevgili olan birey hakkettiği cezayı bulmuştur. Kişi intikam almak istemiş olsa bile o bunu yapmamıştır ve rüyasında eski sevgilisinin Allah tarafından cezalandırıldığını görmüştür. Allah’a havale ettiği için de eski sevgilisi gerektiği yere layık olmuştur.

Uzman Görüşleri ve Rüya Yorumları

Rüyada köpek kovalaması pek çok uzman tarafından değerlendirilmiş ve ortaya farklı tabirler çıkmıştır. Örneğin köpek kovalaması hakkında uzmanlar tarafından sunulan bir başka yorum ise rüya sahibinin çevresinde düşmanların olduğunu ve ikiyüzlü, bencil olarak tabir edilen kişilerin rüya sahibinin çok yakını olduğuna delalet eder.

Uzman görüşleri rüya tabiri hususunda oldukça önemlidir. Bazı rüyalar vardır ki bu rüyalar uyarıcı rüya olarak bilinir. Uyarıcı rüyanın diğer rüyalardan farkı ruhta derin izler bırakması, aradan aylar hatta yıllar bile geçse unutulmamasıdır. Bu rüyalardan ders çıkarmak ve uzmanların görüşüne göre belli kriterleri gözden geçirmek gerekir. Rüyada köpek kovalaması da uyarıcı rüyalar arasında yer alır. Bu nedenle kişi hayatının düzenine göre, köpeğin kimi kovaladığına ve ne şekilde kovaladığına bakarak birtakım insanları elemelidir. Bu kişilerden uzak durmalı, işine ve ailesine odaklanmalıdır. Siz de rüyanızda köpek tarafından kovalandığınızı gördüyseniz yukarıdaki rüya tabirlerine göz atarak hayatınıza şekil verebilirsiniz.

Kaynak: Haber Merkezi