Sabahları ortaya çıkan 3 ana kanser belirtisi! Yıkıcı etkileri bulunuyor…

Birçok hastalık gibi, kanser de zamanla kötüleşen sürekli bir dizi semptomla ortaya çıkma eğilimindedir. Ancak bazen, bazı belirtiler sabahları daha yoğun olabilir ve özellikle uyandıktan sonra görülen daha belirgin semptomlar kolayca saptanabilir. Uzmanlara göre sabah erken saatlerde bu 3 belirtiye özellikle dikkat edilmesi gerekiyor…

Sabahları ortaya çıkan 3 ana kanser belirtisi! Yıkıcı etkileri bulunuyor… - Sayfa 1

Sabahları ortaya çıkan semptomlar, bazı durumlarda kanserin vücudun farklı bölgelerine yayıldığının işareti olabilir. Cancer Research UK: "Yorgunluk hissi kanserli kişilerde çok yaygındır, en rahatsız edici semptom olabilir." diyor.


Sabahları ortaya çıkan 3 ana kanser belirtisi! Yıkıcı etkileri bulunuyor… - Sayfa 2

"Pek çok insan bunun en yıkıcı yan etki olduğunu söylüyor. Kansere bağlı yorgunluk sizi fiziksel, duygusal ve zihinsel olarak etkileyebilir." Kanserde yorgunluk çoğunlukla kanser hücrelerinin büyümek ve ilerlemek için vücudun besin depolarını tüketmesinin bir sonucudur.


Sabahları ortaya çıkan 3 ana kanser belirtisi! Yıkıcı etkileri bulunuyor… - Sayfa 3

Bu besin hırsızlığı, vücudun kendini yenilemek için ihtiyaç duyduğu şeye artık sahip olmadığı anlamına gelir ve bu da son derece yorgun bir hale gelmesine neden olur.


Sabahları ortaya çıkan 3 ana kanser belirtisi! Yıkıcı etkileri bulunuyor… - Sayfa 4

Cancer Centre'a göre, bu hastalıklar kemik iliğinden kaynaklandığı için özellikle kan kanserlerinde yorgunluk daha belirgin olabilir. Kemik iliği, vücudun farklı bölgelerine oksijen taşıyan kırmızı kan hücrelerini üretmekle görevli olduğu için kanser şiddetinin hayati bir belirleyicisidir.