Ankara'da sağanak ve dolu hayatı olumsuz etkiledi. Şiddetli yağış nedeniyle Anadolu Bulvarı'nda oluşan su birikintisinde bazı araçlar mahsur kaldı. Çankaya'nın Beşevler semtinde yollarda oluşan su birikintileri nedeniyle bazı araçlar ilerlemekte güçlük çekti. 

Nevşehir'de ise etkili olan dolu, tarım arazilerinde hasara neden oldu. Kent merkezinde ve kırsal bölgelerde yer yer etkili olan dolu yağışı sebebiyle sel ve su taşkınları meydana geldi.

Uşak'ta akşam saatlerinden itibaren etkili olan sağanak nedeniyle su birikintileri oluştu, bazı araçlar yolda kaldı. Sağanak nedeniyle Uşak - İzmir kara yolu geçici olarak trafiğe kapatıldı. Otogar kavşağı yakınlarında çok sayıda araç suda mahsur kaldı.

 Kütahya'da aniden başlayan dolu ve sağanak, Parmakören, İnköy, Akkent, Kirazpınar ve Göveççi mahallelerinde sele neden oldu. Selden dolayı bölgedeki tarım arazileri sular altında kalırken, mahallelere ulaşımı sağlayan yollarda ise hasarlar oluştu. Su baskınları nedeniyle AFAD ve itfaiye ekipleri bölgede çalışma başlattı.

Kaynak: Haber Merkezi