Sağlık Bakanlığı atama başvurusu yapma şartları neler? Sağlık Bakanlığı ataması ne zaman belli mii?

Sağlık Bakanlığı ataması için heyecan dorukta. Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev almak isteyen sağlık çalışanları "Sağlık Bakanlığı atama başvurusu nereden yapılır, şartları neler?" ve "Sağlık Bakanlığı atama kura çekimi ne zaman" sorularına cevap arıyorlar. Sağlık Bakanlığı atama başvurusu ve atama takvimi haberimizde yer almaktadır.

Sağlık
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Sağlık Bakanlığı atama başvurusu yapma şartları neler? Sağlık Bakanlığı ataması ne zaman belli mii?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev almak isteyen sağlık çalışanları çin kura gününe çok az aldı. Bu sebeple sağlık çalışanları, Sağlık Bakanlığı atama başvurusu ne zaman? Sağlık Bakanlığı atama başvurusu yapma şartları neler? ve Sağlık Bakanlığı atama kura ne zaman? sorularını sık olarak arama motorlarında aratmaktalar. Sağlık Bakanlığı atama takvimi ve PBS sistemi haberimizde yer almakta.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL BİLGİ SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA KURASI NE ZAMAN, BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Sağlık Bakanlığı atama ilanında yer alan "2021 Yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası Takvimi"ne göre bu çarşamba günü başvurular PBS sisteminden 14 Eylül Salı saat 18.00'e kadar yapılacak.

sağlk bakanlığı atama

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA BAŞVURULARI NE ZAMAN DUYURULACAK?

Sağlık Bakanlığı atama başvuru değerlendirme sonuçları 22 Eylül Çarşamba günü PBS üzerinden ilan edilecek. İnceleme sonrası başvuruları reddedilenlerin itirazları, 22 Eylül Çarşamba gününden 24 Eylül Cuma saat 18.00'e kadar PBS üzerinden alınacak. Sağlık Bakanlığı atama itiraz sonuçları 29 Eylül Çarşamba PBS üzerinden açıklanacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığı atama kura çekimi 30 Eylül Perşembe günü yapılacak, yeri ve saati "https://yhgm.saglik.gov.tr" internet adresinden ilan edilecek. Atamaya esas evraklar, 15 Ekim Cuma saat 18.00'e kadar alınacak.

ATAMA BAŞVURUSU İÇİN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

1) Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımaları gerekmektedir.

2) Bakanlık ve Bağlı Kuruluşları ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanunun 4/A maddesine tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipleri,

3) İlk defa veya yeniden atanmak isteyen ve 3359 sayılı Kanun gereği Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmayan tabip ve uzman tabipler,

4) Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan ve kura son başvuru tarihi itibariyle Devlet Hizmeti Yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip ve uzman tabipler,

5) Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş ve en geç 14 Eylül 2021 Salı günü saat 18:00’e kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından diploma uzmanlık tescilleri yapılmış olan uzman (TUTG) ve uzman diş tabipleri,

6) Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş diş tabibi ve eczacılar, (T.C. Sağlık Bakanlığı diploma tescilleri ile ilgili hizmet veren ve E-Devlet kapısı www.turkiye.gov.tr üzerinden erişilen Sağlık Bakanlığı Doktor Bilgi Bankasında başvuru yapılan unvanda mezuniyetlerinin tescil edildiğine dair kaydı olmayan diş tabibi ve eczacıların; mezun olduklarını gösteren geçici mezuniyet belgesi veya diploma suretini başvuru sistemi üzerinden elektronik ortamda kaydetmeleri, ayrıca yurtdışı diplomasına sahip olanların ise denklik belgelerini elektronik ortamda sisteme kaydetmeleri gerekmektedir.)

7) 5335 sayılı Kanun’un 30 uncu maddesi, 5947 sayılı Kanun’un 18 inci maddesi kapsamında, emekli olan tabip ve uzman tabipler Bakanlığımız ve Bağlı Kuruluş kadrolarını tercih ederek başvurabilirler. (Aynı kanun gereği emekli tabip ve uzman tabipler Bakanlığımız sağlık tesisleri dışındaki kurumlara yerleşseler dahi atamaları gerçekleştirilmeyecektir.)

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA TAKVİMİ

Bakanlığın bu yılki atama takvimi şu şekilde;

atama

Yorumlar