Türkçe Düşün
İstanbul
AÇIK
30°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
Türkgün Sağlık Türkiye ile Malta arasında sağlık turizmi alanında işbirliği

Türkiye ile Malta arasında sağlık turizmi alanında işbirliği

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) kuruluşunun üyesi olan ve merkezi Ankara’da bulunan, Ankara Sağlık Turizmi Federasyonu’ndan; “Malta Devleti ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti sağlık turizminde işbirliği yapacak” açıklaması yapıldı.

3 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
Türkiye ile Malta arasında sağlık turizmi alanında işbirliği
KAYNAK: Haber Merkezi

Ankara Sağlık Turizmi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut ve beraberindeki heyet, Malta Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Dr. Theresa Cutajar’ı makamında ziyaret etti.

Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Malta Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Dr. Theresa Cutajar’a nazik davetleri için teşekkür ederek, Ankara Sağlık Turizmi Federasyonu (ASATUF) kuruluşunu tanıtarak başladığı konuşmasında; “ASATUF Yönetim Kurulu olarak, Malta Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nde bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Nazik davetleri ve misafirperverlikleri için başta Malta Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Dr. Theresa Cutajar’a ve diplomatlarına çok teşekkür ederim.” dedi.

Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, konuşmasınının devamında; “Sağlık turizmi alanında Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında iş birliği yapmak istiyoruz. Malta Cumhuriyeti bu alanda iş birliği yapabileceğimiz ülkelerin başında gelmektedir. Türkiye, sağlık turizmi alanında son yıllarda sağlık turizmindeki marka değerini en üst seviyeye yükseltmiştir. Ülkemizde anlaşma yapmış olduğumuz termal otellerle ve hastanelerle Malta Cumhuriyeti ile sağlık turizmi alanında iş birliği yapmak istiyoruz. Alternatif tıp alanında özellikle yapmış olduğumuz çalışmalarla ilgili olarak şifalı bitkilerin de tanıtımını yapmak istiyoruz. Ayrıca yaşlı turistlerin bakımı ve rehabilitasyonu amacıyla klinik konukevleri, geriatrik tedavi merkezleri ile ülkemize gelecek yaşlı turistlere hizmet vermeyi düşünüyoruz. Bu amaç Ankara Sağlık Turizmi Federasyonu, 2024 yılında sağlık turizmine katkı sağlamak amacıyla, Türkiye Cumhuriyetinin de destek ve katkılarıyla, Malta Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği işbirliği ile sağlık turizmi alanında on-line ve fiziki olarak iş forumu ve konferansları yapmak istiyoruz. Sağlık sektöründeki Türk şirketleriyle birlikte Malta Cumhuriyeti’ne kalabalık bir heyetle ziyaret gerçekleştirecek ve ikili anlaşmalar yapacağız. Türkiye ve Malta Cumhuriyeti arasındaki İş birliğinin daha da güçlenmesi gerekir. Sizleri ve değerleri diplomatlarınızı en kısa zamanda ASATUF Genel Merkezi’nde görmekten mutluluk duyacağız.” dedi.

Malta Turliye Saglik

Malta Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Dr. Theresa Cutajar, yapmış olduğu konuşmada; “öncelikle sizleri büyükelçiliğimizde görmekten dolayı çok mutlu oldum. Hoşgeldiniz. Bilindiği üzere Türkiye ile Malta arasında pek çok alanda yakın bir işbirliği mevcuttur. Sağlık alanında da Türkiye ile iş birliğini geliştirmek ve güçlendirmek isteriz. Bu amaçla Malta Cumhuriyeti  ile ASATUF arasında karşılıklı 5’er kişilik komisyon kurulup, heyetler arasında ikili görüşmelerin başlaması önemlidir. Yaşlı hastaların Türkiye’de bakım ve rehabilitasyonu da çok önemli bir konudur. Bu konuda da iki tarafın komisyonları arasında gerekli çalışmaların yapılması önemlidir. Alternatif Tıp konusunda da aynı şekilde iş birliğimizi geliştirmek isteriz. Bu amaçla Malta Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği olarak en kısa zamanda ASATUF Genel Merkezine bir ziyaret gerçekleştirmek istiyoruz.” dedi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
İstanbul'da taksiciyi öldüren caninin cezası belli oldu!

İstanbul'da taksiciyi öldüren caninin cezası belli oldu!