"Daylak" denilen genç bir deve satın alan Mehmet Şen, 3 yıl boyunca "Çorbacı" adını verdiği devenin bakımını üstlendi, güreşlere de hazırladı. Festivallerde başarısıyla dikkat çeken Çorbacı, 52 yaşındaki Mehmet Şen'in 25 Haziran 2020'de hayatını kaybetmesinin ardından arenaya çıkmadı. Bu süreçte devenin bakımını Şen'in kızı Nermin Aydın (26) üstlendi.

2,5 YIL ARADAN SONRA RAKİBİNİ YENDİ
Aydın'ın çabası ile 2,5 yıl sonra yeniden arenaya çıkan Çorbacı, Germencik 74'üncü Geleneksel Deve Güreşi Festivali'nde kendi kategorisinde rakibini yendi.

"BABAMIN VEFATINDAN SONRA HAYATA KÜSTÜ"
Çorbacı'nın güreşi kazanmasıyla büyük bir mutluluk yaşadıklarını belirten Nermin Aydın, "2,5 yıl önce babamı kaybettik. Çorbacı, babamın vefatından sonra çok kötü oldu. Güreşlerde kendini engellemeye başladı. Her güreşte kaçıyordu, adeta hayata küstü. Psikolojik olarak çok etkilendi. Daha önce çok güzel güreşiyordu. Babamı kaybettikten sonra hiç güreşmedi. 2,5 yıllık bir aradan sonra dün ilk kez rakibini kaçırıp, güreşi kazandı. Çok mutlu olduk. Bize babamdan bir miras ve ona sahip çıktık. Bundan sonra inşallah güzel şeyler olacak. Babamın namını sürdürmeye devam ediyoruz. Bize kalan mirası ben de kızıma bırakmayı düşünüyorum. Devemiz için özel bakıcımız var. Biz de sürekli yanına gelip, bakımında yardımcı oluyoruz. Onu başkasına vermeye yüreğim dayanmaz. Tarif etmesi bile çok zor bir duygu" dedi. DHA