Şahin Akdemir neden öldü, hangi yangında? Şahin Akdemir kimdir, kaç yaşındaydı?

İçmeler Mahallesi'nde orman yangınına müdahale vatandaşlardan Şahin Akdemir, alevlerin arasında kalarak yaşamını yitirdi. Kahraman Şahin Akdemir için rahmet ve minnet mesajları paylaşıldı... Peki Şahin Akdemir kimdir, kaç yaşındaydı,? Şahin Akdemir neden öldü?

Gündem
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Şahin Akdemir neden öldü, hangi yangında? Şahin Akdemir kimdir, kaç yaşındaydı?

Muğla/Marmaris'te İçmeler Mahallesi'nde orman yangınına müdahale vatandaşlardan Şahin Akdemir, alevlerin arasında kalarak yaşamını yitirdi. Bu olayın ardından tüm Türkiye Şahin Akdemir'i paylaşmaya ve anmaya başladı. Hayatını kaybeden kahraman genç ile ilgili sayısız paylaşım yapıldı. Gencin, gönüllü olarak itfaiyecilere su taşıdığı görüntüleri ortaya çıktı. Şahin Akdemir kimdir, kaç yaşında? 

ŞAHİN AKDEMİR KİMDİR?

Şahin Akdemir, 25 yaşındaydı. Bölgeden ayrılmaya çalışırken kaza yapınca alevlerin arasında kalarak hayatını kaybeden Şahin Akdemir'in, Marmaris'te turizm sektöründe çalıştığı, alevlere müdahale eden ekiplere motosikletiyle su taşıdığı öğrenildi.

Şahin Akdemir

Akdemir'in sosyal medya hesabından dün yangın bölgesinden video paylaştığı görüntüde, "Su taşımaya devam. Yangıncılara su taşıyacağız yine. Allah hayırlarımızı kabul eylesin." sözleri dikkati çekiyor.

İkinci görüntüsünde ise yüzünde isler bulunan Akdemir'in, "Yangın hala devam ediyor, biz su taşıyoruz hala." ifadesini kullanıyor.

Akdemir'in bir ay önce de Görkem Hasdemir'in şehit olduğu Marmaris orman yangınında gönüllü olarak itfaiyecilere su taşıdığı öğrenildi.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN "İYİ Kİ VARSIN ŞAHİN" MESAJI

Orman Genel Müdürlüğü de yangına yardım ederken hayatını kaybeden Şahin Akdemir'in fotoğraflarını sosyal medya hesaplarında paylaştı.

ŞAHİN AKDEMİR'İN BABASI: CANINI VATAN İÇİN FEDA ETTİ

Şahin Akdemir'in babası Durali Akdemir ve kardeşi Baykal Akdemir (20) düzenlenen cenaze töreninin ardından açıklamalarda bulundu. Kendisinin de ormancılıkla geçindiğini ifade eden baba Durali Akdemir (51) “Ormanları çok severdi, hayırseverdi. Bir böceğin yanmasını bile istemezdi. Şehit olmasından dolayı gurur ve onur duyuyorum. Vatan için canını feda etmiştir. Üzgünüz ama yapacak bir şey yok vatan için biz varız. Biz ekmeğimizi bu ormanlardan kazanıyoruz. Çocuğum da bu işi yapıyordu ve orman sevgisinden dolayı yapıyordu" ifadelerini kullandı.

'ASKERDE PKK'NIN YERLEŞTİRDİĞİ MAYINA DENK GELEN ARACI PATLAMIŞTI'

Durali Akdemir, "Marmaris'te garsonluk yapıyordu, Oradaki ekip arkadaşlarına su ve yoğurt vermek için katkıda bulunmak için gidiyor. Dumandan boğulduğu için motosikleti devrilmiş. Motor yanıyor, alev alıyor ve vefat ediyor. Hayalleri çoktu. Macerayı severdi bitki ve doğayla çok ilgilenirdi. Hassas bir çocuktu. Hakkari'de askerlik yaparken mayın patlaması sonucu aracı devrildi. Onu askerde PKK yiyemedi. Ormanda hayatını kaybetti. PKK vurdu ama hafif atlattı. 'Beni orası yemedi burada da kimse yiyemez' diyordu. Askerden sonra trafik kazası geçirdi onu da atlattı. Ben de yangın çıksa her zaman seve seve yardım ederim. Bu vatan için canımı feda ederim" dedi.

'KÜÇÜKLÜĞÜNDEN BERİ ORMANI SEVERDİ, SEVDİĞİ YERDE KALDI'

Melis isminde bir kızı olan Şahin Akdemir'in kızını geride bırakıp vatanı ve ormanı korumak için canından olduğunu belirten kardeşi Baykal Akdemir (20) ise “Benim abim hep böyleydi insanlara yardım etmeyi çok severdi geçen yangında da aynı şekilde yardım etti. Bu sefer de nasıl olduysa alevlerin içinde kalmış. Ormancılar bulmuş kurtarmaya çalışmışlar ama kurtaramamışlar. Geç saatte ben ve ailem öğrendik. Allah nasip ederse cennete gitti. Benim için şehittir. Vatanı, toprağı, milleti, ormanı, oksijeni ve insanı için canını feda etti. Küçücük kızını bıraktı gitti. Ben şimdi hem amca hem baba oldum. Ağlamıyoruz, dimdik duruyoruz. Allah bunları yapanların cezasını verecek. Ormanları küçüklüğünden beri severdi. Babamla çalışırdı, kesime giderdi. Ona yardım ederdi. Sevdiği bir yerde kaldı. Askerken mayında aracı patladı. Çelik yeleğinde mermi kaldı, yanındaki arkadaşı bacağından vuruldu. Sonra trafik kazası geçirdi. 8 ay hastanede yatmıştı ama orada ölmedi, sevdiği yerde öldü. Allah onu güzel bir mertebeye ulaştırdı. Her yerde abimin ismi duyuluyor ve güzel bir şekilde anılıyor. Helalleşemedim, tek sorun bu. Keşke yangına gitmeden önce helalleşseydim" diye konuştu.

Yorumlar