Saimbeyli Kiraz Festivali’nde MHP rüzgârı

Saimbeyli İlçe Kaymakamlığı ve Saimbeyli Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen 28.Kültür, Sanat ve Kiraz Festivali coşku ile kutlandı.

Saimbeyli Kiraz Festivali’nde MHP rüzgârı - Sayfa 1

Adana-Saimbeyli İlçesinin tanıtımını yapmak, turizmini canlandırmak ve ilçe halkının yetiştirmiş olduğu şahane kirazları Ülke ve Dünya’ya tanıtmak amacıyla geleneksel hale gelen kiraz festivali bu yılda gelen konuklara hem görsel hem işitsel şölen yaşattı. Festivalin açılış konuşmasını Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe’nin yaptığı festivalde önemli mesajlar veren MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, “Bugün dünyaya baktığımızda yeni bir dünya düzeni kuruluyor. Türkiye, kurulan yeni dünya düzeninde iddia sahibi” dedi.


Saimbeyli Kiraz Festivali’nde MHP rüzgârı - Sayfa 2

Saygı duruşuna müteakiben İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan festival, Folklor ekibi oyunları ve Mehteran grubunun etkinliği ile devam etti. Daha sonra festivale uzaktan yakından gelen misafirlere ve protokol mensuplarına kiraz ikramı yapıldı. Düzenlemiş olduğu muhteşem organizasyonla Saimbeyli İlçesini cazibe merkezi haline getirerek bir kez daha gönüllerde taht kuran başarılı Belediye Başkanı Mustafa Şahin GÖKÇE, festivale gelen misafirlere ve protokol üyelerine yaptığı konuşmada ilçenin gelişmesi için yapmış olduğu çalışmalardan ve projelerden bilgiler verdi. Bu çalışmaların yürütülmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini ve minnetlerini dile getirdi.


Saimbeyli Kiraz Festivali’nde MHP rüzgârı - Sayfa 3

Program akşam bölümünde yerel sanatçımız Gül Ahmet YİĞİT, TRT Sanatçısı Senem AKDEMİR ve Orhan HAKALMAZ ‘ın konserleri ile son buldu.


Saimbeyli Kiraz Festivali’nde MHP rüzgârı - Sayfa 4

Kiraz Festival katılanlar arasında, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt KARAKAYA, Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi ve Adana Milletvekili Muharrem VARLI, MHP Milletvekili Ayşe Sibel ERSOY, Adana Valisi Süleyman ELBAN, MHP MYK Üyesi Uğur ÖZTÜRK MHP Adana İl Başkanı Bünyamin AVCI, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin SÖZLÜ, AK Parti Adana Millet Vekilleri Abdullah DOĞRU ve Ahmet ZEMBİLCİ, Ülkü Ocakları Başkanı Cem TUTSOY, Teşkilat Başkanları, Seyhan Belediye Başkanı Sayın Akif Kemal AKAY, Yüreğir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Fatih KOCAİSPİR, Kozan Belediye Başkanı Sayın Kazım ÖZGAN, Aladağ Belediye Başkanı Sayın Mustafa AKGEDİK, Karataş Belediye Başkanı Sayın Necip TOPUZ, Karaisalı Belediye Başkanı Sayın Saadettin ARSLAN, Feke Belediye Başkanı Sayın Ahmet SEL, Tufanbeyli Belediye Başkanı Sayın Remzi ERGÜ, AK Parti ve MHP İlçe Başkanları, yerini aldı.