Şaka gibi! CHP'li İmamoğlu bu kez AK Parti'nin yaptığı yeni metro hattını sahiplendi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sabiha Gökçen Havalimanı metrosunun maliyetinin İBB tarafından karşılandığını söyledi.

Şaka gibi! CHP'li İmamoğlu bu kez AK Parti'nin yaptığı yeni metro hattını sahiplendi! - Sayfa 1

İstanbul bir büyük eser daha kazandı. Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı hizmete açıldı. 4 istasyondan oluşan ve 7,4 kilometre uzunluğundaki hattın açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.


Şaka gibi! CHP'li İmamoğlu bu kez AK Parti'nin yaptığı yeni metro hattını sahiplendi! - Sayfa 2

"Belediye Başkanı ne iş yapar?"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından tamamlanan proje, Sabiha Gökçen Havaalanı ile Kadıköy'ü 50 dakikada birbirine bağlarken törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yüklendi.


Şaka gibi! CHP'li İmamoğlu bu kez AK Parti'nin yaptığı yeni metro hattını sahiplendi! - Sayfa 3

İstanbul'a İBB tarafından yereri kadar hizmet edilmediğini belirten Cumurbaşkanı, "Sel oluyor, bu Belediye Başkanı ne iş yapar? Ya bir asfalt dök arkadaş… Haziran geliyor. Haziran'da bunların topuna gereken dersi İstanbullu verecektir. Ama ilgili bakanlığımız sorunu çözüyor ve vatandaşımızı mağdur etmiyor. İstanbulluyu çaresiz, sahipsiz bırakmıyor. Bizim derdimiz siyaset, makam ve makam değildir.” dedi.


Şaka gibi! CHP'li İmamoğlu bu kez AK Parti'nin yaptığı yeni metro hattını sahiplendi! - Sayfa 4

Ekrem İmamoğlu metro hattını sahiplendi

Sözlerin muhatabı İmamoğlu ise Twitter'dan bir açıklama yaparak hem Cumhurbaşkanı'na cevap verdi hem de hizmete giren projeyi sahiplendi.