Sakar Şakir nerede, ne zaman çekildi? Sakar Şakir filminin konusu ne, oyuncuları kimler?

Yerli sinemanın en çok güldüren ismi Kemal Sunal'ın en çok izlenen yapımlarından biri olan Sakar Şakir filmi, bu akşam televizyonda izleyici ile buluşacak. Sakarlığı ile dokunduğu her yeri yıkan Şakir'in başından geçenleri anlatan Sakar Şakir filminin nerede ve ne zaman çekildiği merak ediliyor.

Google Haberlere Abone ol
Sakar Şakir nerede, ne zaman çekildi? Sakar Şakir filminin konusu ne, oyuncuları kimler?
06.08.2021 15:09

Türk sinemasının unutulmaz ismi Kemal Sunal'ın kült filmlerinden biri olan ve izleyenleri gülme krizine sokan Sakar Şakir filmi bugün yeniden seyircisi ile buluşuyor. Seyirciler, yönetmenliğini Natuk Baytan'ın yaptığı Sakar Şakir filminin konusu ve oyuncuları araştırıyor.

SAKAR ŞAKİR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

1977 yılında çekilen Sakar Şakir filminde sakarlığıyla çevresindekileri bıktıran Şakir'e İstanbul'da ölen amcasından büyük bir miras kalır. Fakat mirası paylaşmak istemeyen bir akrabası onu ortadan kaldırmak için planlar yapmaya başlar.Fakat Şakir yine sakarlıklarıyla olaylardan kurtulmayı başarır. Bu olaylar sırasında yolda ve İstanbul'da karşılaştığı Gardrop Fuat ile kovalamacaları sürmektedir. Filmin sonunda akrabası malları alamayacağını anlar ve delirir. Şakir ise yine sakarlık yaparak dükkânını havaya uçurur ve köyüne geri döner. (Filme göre İstanbul'un yarısı dükkânın patlamasıyla yanmıştır)

SAKAR ŞAKİR FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLER?

Natuk Baytan'ın yönetmenliğini üstlendiği Sakar Şakir filminde, Kemal Sunal, Adile Naşit, Ali Şen, Ünal Gürel, Macit Flordun, Necdet Yakın, Atilla Ergün, Kamer Sadık, Hakkı Kıvanç, Ayfer Feray, Ayfer Feray, Yusuf Sezer, Yusuf Sezer, Yavuz Şeker, İhsan Bilsev, İhsan Bilsev gibi oyuncular yer alıyor.

SAKAR ŞAKİR FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

1977 yılında vizyona giren Sakar Şakir filmi,İstanbul'un Bakırköy ilçesinin Yeşilköy semtinde çekildi.

Yorumlar