Sakın çöpe atmayın, üstünü kesin ve... Hiç aklınıza gelmeyecek bir işe yarıyor!

Günlük hayatta kullandığımız ve birçoğu gerekli bazısı da bir kez kullanıldıktan sonra kenara atttığımız çok sayıda alet edevat bulunuyor. Bu gereksiz eşyaları azaltmanın en kolay yolu ise hiç satın almamak elbette. "Ama ya lazım olursa?" diye düşünmekte haklısınız ama o işin de kolayı var. Hiç aklınıza gelmeyecek başka gündelik eşyaları mutfağınızda kullanmak. Birkaç örneği biz aşağıda sizin için sıraladık... Hepimizin mutfaklarında birçoğu gerekli bazısı da bir kez kullanıldıktan sonra kenara

Sakın çöpe atmayın, üstünü kesin ve... Hiç aklınıza gelmeyecek bir işe yarıyor! - Sayfa 1

"Ama ya lazım olursa?" diye düşünmekte haklısınız ama o işin de kolayı var. Hiç aklınıza gelmeyecek başka gündelik eşyaları mutfağınızda kullanmak.

1 26
Sakın çöpe atmayın, üstünü kesin ve... Hiç aklınıza gelmeyecek bir işe yarıyor! - Sayfa 2

Alüminyum folyoyu tencerelerinizi ve tavalarınızı ovalamak için kullanabilirsiniz. Bir parça folyo koparıp elinizde buruşturduktan sonra (teflonlar hariç) mutfak kaplarınızı kolayca ovalayıp temizleyebilirsiniz.

2 26
Sakın çöpe atmayın, üstünü kesin ve... Hiç aklınıza gelmeyecek bir işe yarıyor! - Sayfa 3

Tencere ovalamak demişken... Limon, patates, soğan gibi ürünlerin içinde satıldığı fileleri de sakın çöpe atmayın. İçlerine bir parça sünger yerleştirip ağızlarını bağladığınızda, bu fileleri tencerelerinizi ovalamak için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

3 26
Sakın çöpe atmayın, üstünü kesin ve... Hiç aklınıza gelmeyecek bir işe yarıyor! - Sayfa 4

Efervesan yani suda eriyen tabletleri kahve makinenizi derinlemesine temizlemek için kullanabilirsiniz. Makinenin haznesine 4 tablet yerleştirin ve üzerine su doldurun. 15 dakika köpürmesini bekledikten sonra makineyi her zamanki gibi çalıştırın. Tabletin içindeki karbonat ve sitrik asit çok etkili bir temizleyici görevi görür. Bu suyu boşaltıp makinede yeniden kahve yapmadan önce varsa kalıntıları temizlemek için makineyi bir kez de sadece suyla çalıştırın. Hepsi bu kadar.

4 26