Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, son dakikalarda kazandığı son iki maçtaki stresten uzak kalmak isteyen anlayış ile sahaya çıktı. Daha önce Hamsik’e tek başına verdiği yönetim işini, bu kez Yusuf Yazıcı’yı da oynatarak paylaştırdı. Oyun içi aklı yükselterek, daha rahat sonuç bulacağını varsaymıştı. Ancak, bu kez kanatlar çalışmadı. Gomez’e top gitmedi. Atılan şutların hiçbiri kaleyi bulmadı.

Şenol Can’ın gelmesiyle farklı bir kimliğe bürünen Kasımpaşa, rakibinin gücünü bilerek, kendi bildiğini oynamak için çaba harcadı. İyi savundu. Topla iyi çıktı. Bordo mavililerde yorgunluğun hissedildiği ilk yarının sonlarında topla daha güvenli çıkıp, rakip alanda oynamayı başardı.

İkinci yarıya, savunmanının sigortası görünümlü Siopis’in yerine Djaniny’yi sokarak, çift santrforlu planla başladı Avcı. Siopis’in pozisyonuna geçen Hamsik, oyun liderliğini tek başına üstlendi. Yusuf ya da Djaniny, oyunun akışına göre Gomez’in yalnızlığına son verip forveti ikilediler. Bu adımın etkisi çabuk geçince, bu kez Yusuf ve Hamsik’i aynı anda oyundan aldı Avcı, Umut Bozok’u alarak gerçek çift santrfor düzenine geçti.

Bu kez temposu artan, baskılı görünen oyun, koşuşturmacaya döndü. Şansına, zorlama pozisyonlar sonuç getirmeyince, son dakika büyüsü de bozuldu.