Sarı: Bayramlar ortak değerimiz, birlik ve beraberli̇ği̇mi̇zdi̇r

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, kurban bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Google Haberlere Abone ol
Sarı: Bayramlar ortak değerimiz, birlik ve beraberli̇ği̇mi̇zdi̇r
16.07.2021 12:05

Başkan Sarı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bayramlar, günlerin en müstesnasıdır. Ortak değerimiz, birlik ve beraberliğimizdir.

Mutluluğu ve nasibi paylaşmak, hasretleri gidermektir. Ancak muhtelif ülkelerdeki, kendi topraklarında ya da esaret altında haksızlığa uğrayan, büyük zorluklar içerisinde yaşam mücadelesi veren, mallarını, sevdiklerini, canlarını kaybeden Türk İslam Aleminin yüreğimizdeki burukluğunu buna muadil, bir müstesna anı birlikte yaşayabilmenin, vesilesiyle, bu bayram hürmetine, dua ’ya kalkacak olan ellerimizle; Bütün mazlumlarla, mağdurlarla, çaresizlerle kimsesizlerle, birlikte tüm insanlığın seyrettiği, Müslüman Aleminin üzerindeki karanlığın aydınlığa kavuşması ve bütün yüreklerin Rahmet damlalarıyla rızık, huzur ve hayat bulmaları ümidinin, sevincini yaşıyoruz.

Yüce Allah’a teslimiyetin sembolü Kurban Bayramının, başta tüm şehit aileleri olmak üzere; bütün Türk İslam Alemine hayırlar getirmesi temenni ediyor, bütün Amasyalı hemşerilerimin ve Türk İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

 

 

Yorumlar