Şarkıcı Efkariye neden öldü? Nurperi Işıközü (Efkariye) kimdir, kaç yaşında, nereli?

Sanat dünyası acı bir kayıp verdi. Efkariye adıyla tanınan tanınan şarkıcı Nurperi Işıközü yaşamını yitirdi. Acı haberin duyulmasının ardından pek çok kişi, Şarkıcı Efkariye neden öldü? Nurperi Işıközü kimdir, kaç yaşında, nereli? sorularına yanıt arıyor.

Google Haberlere Abone ol
Şarkıcı Efkariye neden öldü? Nurperi Işıközü (Efkariye) kimdir, kaç yaşında, nereli?
30.09.2021 14:17

80’li yılların başında seslendirdiğ arabesk tarzındaki şarkılarıyla  meşhur olan Efkariye'nin hayatını kaybettiği öğrenildi. Sarkıcının ölüm habeirni ses sanatçısı Onur Akay, duyurdu. Peki, Şarkıcı Efkariye neden öldü? Nurperi Işıközü kimdir, kaç yaşında, nereli? Detaylar haberde.

1980’li yılların başında arabesk tarzındaki şarkılarıyla ve rol aldığı filmlerle adını duyuran Efkariye'nin geçen pazartesi günü vefat ettiği öğrenildi.

Şarkıcının koyu bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu dile getiren Onur Akay şu ifadeleri kullandı: "1980'li yılların arabesk şarkıcısı Efkariye'yi kaybettik. Asıl adı Nurperi Işıközü olan Efkariye, geçtiğimiz mart ayında dayanılmaz ağrılarla hastaneye başvurduğunda, boğazında tümör tespit edildi. Biyopsi sonrası kanserle savaşmaya başlayan Efkariye, kemoterapi görüyordu. Yaklaşık 15 gün önce bir düşme ile hastaneye kaldırılan koyu Fenerbahçeli Efkariye'yi, maalesef 27 Eylül 2021 Pazartesi günü kaybettik. Ailesine, sevenlerine, sanat camiasına ve onu tribünlerden tanıyan ve çok seven Fenerbahçe camiasına da başsağlığı ve sabır dilerim. Mekanın cennet olsun Efkariye"

ŞARKICI EFKARİYE (NURPERİ IŞIKÖZÜ) KİMDİR?

Yeşilçam'da Murat Soydan'la kamera karşısına geçen ve başrol oynayan Efkariye, 1980'li yıllarda yaptığı albümlerle ün kazanmış ve popüler mekanlarda sahne almıştı.

Efkariye 1988'de çekilen Bana Allah Acısın filminde, 1987'de çekilen Mihracenin Gecesi, 1984 yılında çekilen Gece Yarısı filmlerinde rol aldı.

Yorumlar