Sayacı bırak, sen PKK'lıları evine kahvaltıya çağırıyorsun!

04.06.2021 10:00

          PKK’nın siyasi uzantısı HDP; İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de, Adana’da, Antalya’da, Mersin’de, Hatay’da, Bursa’da ve daha birçok yerde belediye başkan adayı çıkardı mı? Çıkarmadı. “AKP ve MHP’yi yenilgiye uğratmak için CHP’yi destekleyeceğiz” dedi ve gerçekten örgüt disiplinine uyarak dediklerini de yaptılar. Dönemin HDP Eş Başkanı Sezai Temelli ne demişti: “Mansur Yavaş da bilecek ki seçilmişse HDP oylarıyla seçilmiştir. HDP’lileri yok sayarak, Kürtleri yok sayarak, Ankaralıları yok sayarak siyaset yapamaz. O da işte bizim gücümüzdür. Ekrem İmamoğlu seçilmişse bilecek ki o kentte yaşayan 3 milyon Kürt’ün oyuyla seçilmiştir. Kürtlere rağmen siyaset yapamayacağını bilecektir. Yapmaya çabalarsa zaten siyaseten bir karşılığı olmayacaktır.”

          Seçimi kazanan CHP’li belediye başkanları, HDP ve terörist Demirtaş’a teşekkür etmedi mi? İstanbul, İzmir ve Mersin’in bizzat teşekkür açıklaması oldu. Diğer belediye başkanları teşekkür ettiyse de duymadım. Uyanık Mansur Yavaş elbette HDP’ye teşekkür etmedi.

          Seçim çalışmaları başladığında “HDP’yi de ziyaret edecek misiniz?” sorusuna “Onu bilemiyorum, ajans karar verecek” diyerek HDP’ye kapı aralamıştı. İlerleyen günlerde de “HDP’lilerin topluma kazandırılması gerektiğini düşünüyorum” demiş HDP’den tepki gelince özür mahiyetinde “Dilim sürçmüş olabilir” açıklamasını yapmıştı. Yani HDP ile sıcak ilişkisini koruyarak oylarını almıştır.

Hâl budur, manzara budur.

                    Ama geçtiğimiz gün Çankaya Belediyesinin bir açılış programına Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte katılan Meral Akşener “Ya Mansur Başkan sen şimdi su saatlerini PKK’lılara okutmuyor musun artık? Hay Allah öyle denmişti niye yalancı çıkardın sen şimdi bu kadar insanı. DHKP-C demişlerdi değil mi bir de?” konuşmasını yapmış… Bak sen…

          Mansur Yavaş, HDP’lilerin her şeyine sahip çıkan CHP’nin bir belediye başkanı değil mi? CHP, HDP ile iş birliği ve ittifak yaptı, yapıyor. Var mı Mansur Yavaş’ın bir rahatsızlığı?

          HDP’nin hangi talebi varsa CHP üzerinden Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde gerçekleşmiyor mu, gerçekleşmeyecek mi?

          Mansur Yavaş’ın zaten HDP’den bir rahatsızlığı olsa, HDP’nin ittifak ortağı CHP’den istifa ederek tepkisini gösterir ya da HDP ile ittifak yapılarak girilen yerel seçimlerde aday olmazdı. CHP-PKK ilişkisi kadar kendini net gösteren başka bir ilişki var mıdır?

Meral Akşener, DHKP-C demişken CHP’de bu örgüte sahip çıkmayan mı var?

          DHKP-C’li terörist Ebru Timtik’e başsağlığı mesajı yayınlayan İP’li yöneticilerinin hesabını verdin mi de, CHP’li Mansur Yavaş’ı aklamaya çalışıyorsun?

          Yahu Meral Akşener sen Mansur Yavaş’ı bırak, kendin HDP’yi Kürtlerin siyasal temsilcisi yaptın, eski HDP Eş Başkanı PKK’lı terörist Selahattin Demirtaş ile evinde kahvaltı hayali kuruyorsun, HDP’nin kapatılmasına karşısın… CHP’li Mansur Yavaş’ın avukatlığını yapacak ne sicilin, ne yüzün var… Ama “nasıl olsa kandırılacak bir potansiyel var” diyorsun değil mi?

Onu bunu geç, CHP-HDP-İP yerel seçimlerde ittifak yaptınız mı yapmadınız mı?

HDP’nin tüm eş başkanları ve üst düzey yöneticileri CHP’ye oy istedi mi?

          Kandil’deki tüm teröristbaşları CHP’ye oy istedi mi? Cezaevindeki terörist Selahattin Demirtaş “Oyunuzu CHP ve İyi Parti’ye verin” diye HDP’lilere çağrı yaptı mı?

Daha neyin tiyatrosunu oynuyorsunuz?

          Yok, saatleri okumaya PKK gelecekmiş, yok DHKP-C’li gelecekmiş… Yahu sen evinde kahvaltıda PKK’lı terörist ağırlayacaksın da sayaç okumaya gelmişler çok mu?

          İstanbul Büyükşehir Belediyesinde HDP ve terörist Demirtaş aşıkları olan, PKK’lı terörist Demirtaş’ı “bataklıkta açan beyaz nilüfere” benzeten Özgen Nama, PKK’lı terörist Demirtaş’ı “Bu toprakların yetiştirdiği en zeki en akıllı siyasetçi Demirtaş” diyerek öven Zeynep Tanbay ve HDP İstanbul Gençlik Koordinasyonu’nda görev yapan Barış Can Göral yönetim kadrosuna alınmadı mı?

Daha bunlar basına yansıyanlar… Perde arkasında daha hangi diyetler ödeniyor Allah bilir…

Eee ne oldu Heval Akşener?

          Daha geçen gün Ekrem İmamoğlu ile bir programda kol kola yürüyordun? Hadi çık, bu HDP-PKK sevdalılarını yönetim kadrosuna alan Ekrem İmamoğlu’nun da avukatlığını yapsana… Mersin’de, Antalya’da, Adana’da yönetime alınan HDP’lileri de yazalım mı?

Ama sizde utanma olmayacağı için o bile zaman kaybı olur değil mi?

          Adın çıkmış Heval Meral, Biji Akşener’e artık tiyatro oynamayı bırak… Böyle milliyetçi-muhafazakâr kesim üzerinde inkâra, yalana dayalı tiyatro oynayacağım diye Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki en büyük güvenceniz HDP’yi kaybedeceksiniz. Biraz ölçülü yalan at ki ortağınız HDP ürkmesin…