Son dönemde Türk vatandaşlarının Schengen vizesi başvuruları bölgeden ayrılmayacağı endişesiyle reddedilirken Filipinli bir kadının vize hikayesi dikkat çekti. 

Schengen vizesi başvurusu, bölgeden ayrılmayacağı endişesiyle önce reddedilen Filipinli bir kadının Taylor Swift konserine katılacağını belirterek yeni başvuru yapınca vizesi onaylandı. Bu olay, Türk vatandaşlarının da Schengen vize başvurularında karşılaştığı zorlukları akıllara getiriyor.

TAYLOR SWİFT SAYESİNDE SCHENGEN VİZESİ

Filipinli bir kadın, İtalya ziyareti için Schengen vizesi başvurusunda bulundu ancak Schengen bölgesinden ayrılmayacağı endişesiyle başvurusu reddedildi.

YARATICI İKİNCİ BAŞVURU

Kadın, ikinci başvurusunda Taylor Swift konseri için geri döneceğini belirtti. Singapur'da düzenlenecek konser için bilet aldığını ve bu nedenle İtalya'da kalmayacağını vurgulayarak dikkat çekici bir çözüm önerisi sundu.

ONAY VE SONUÇ

İkinci başvurusu olumlu sonuçlanan kadın, vizesinin 3 iş günü içinde işleme alındığını ve 4 Ocak'ta elçilikten bir belge imzalaması istendiğini belirtti. Başvurusunun olumlu sonuçlanması, yaratıcı çözümün etkili olduğunu gösterdi.

HİKAYENİN TÜRK VATANDAŞLARINA YANSIMALARI

Filipinli kadının hikayesi, Türk vatandaşlarının Schengen vize başvurularında red almalarına karşı ilginç ve etkili bir çözüm önerisi sunarak dikkat çekiyor.

Editör: Ferhat Erdemir