Türkiye, futbol ve iş dünyasını sarsan özel fon vurgunu davasına kilitlendi. Özel bir bankanın şube müdürü olarak görev yapan Seçil Erzan, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Selçuk İnan ve Galatasaraylı kaleci Muslera'nın da aralarında bulunduğu futbol dünyasının 18 ünlü isimden yüksek kar vaadiyle milyonlarca dolar para topladı ancak geri ödemedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Seçil Erzan için "Özel Belgede Sahtecilik" ve "Tacir veya Şirket Yöneticisi Olan ya da Şirket Adına Hareket Eden Kişilerin Ticari Faaliyetleri Sırasında Dolandırıcılık" suçlarından 77 yıldan 252 yıla kadar hapis cezası istendi. Gözler ise bugün yapılacak dördüncü duruşmaya çevrildi.

0X0 Secil Erzan Dorduncu Kez Hakim Karsisinda Zorla Getirme Karari Cikmisti Ilk O Geldi 1709885409059

Geçtiğimiz duruşmada Selçuk İnan, Arda Turan, Emre Belözoğlu ve Fernando Muslera hakkında zorla getirilme kararı çıkmıştı. Bugün duruşma öncesi adliyeye ilk gelen isim Fernando Muslera oldu.

0X0 Secil Erzan Dorduncu Kez Hakim Karsisinda Zorla Getirme Karari Cikmisti Ilk O Geldi 1709885412912
Davada, Galatasaraylı eski futbolcular Selçuk İnan, Emre Çolak, Emre Belözoğlu, Arda Turan, Fernando Muslera ile Buse Terim, Buse Terim'in eşi Volkan Bahçekapılı, eski kulüp tercümanı Musa Mert Çetin ve Emre Çolak'ın kardeşi Emrah Çolak gibi 21 isim şikayetçi olarak yer alıyor.

İSTENEN CEZA 252 YILA ÇIKTI

Şikayetçi sayısının artmasıyla Seçil Erzan için "Özel Belgede Sahtecilik" ve "Tacir veya Şirket Yöneticisi Olan ya da Şirket Adına Hareket Eden Kişilerin Ticari Faaliyetleri Sırasında Dolandırıcılık" suçlarından 77 yıldan 252 yıla kadar hapisleri talep ediliyor.

Kaynak: Sabah