Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli maaşlarına ek zamlar yapmaya devam ederken, artan kira ve market fiyatları sonrasında emeklilere ek zam ve bayram ikramiyelerine artış yapılması gündeme geldi.

31 Mart seçimlerine emeklilerden gelebilecek olası bir tepkiye karşı önlem almak isteyen hükümetin, bu konuda adımlar atmaya hazırlandığı belirtiliyor.

TGRT Haber'de yayınlanan bir programda, emekliler için ek zammın gündemde olduğu ve bu artışın 1 Nisan tarihinden itibaren uygulanabileceği iddia edildi.

SEÇİM ERTESİ EK ZAM GÜNDEMDE

Ekonomi editörü Yaprak Hırka Yıldız, bu iddianın kulislerde konuşulduğunu ve 1 Nisan tarihinin bu artış için işaret edildiğini belirtti.

Yıldız ayrıca, Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 8-9 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatırılacağını ve bu öncesinde maaşlarda bir artış olabileceğini ifade etti.

Ancak, bu artışların beklenenin ötesinde olup olmayacağı belirsizliğini koruyor.

Son olarak, Yıldız, 31 Mart 2024 tarihine kadar başvurularını yapan EYT'lilerin Ramazan Bayramı ikramiyelerini alabileceklerini, ancak sonraki başvuruların Kurban Bayramı ikramiyelerine yansıyacağını vurguladı. Kurban Bayramı ikramiyelerinin de 15 Haziran'a kadar hesaplara yatırılması planlanıyor.

Editör: Haber Merkezi