Şef Danilo Zanna kimdir, kaç yaşında ve nereli? Şef Danilo’nun acı günü

Katıldığı programlardaki sempatik tavırları ile tanınan Şef Danilo, dün gece babasını kaybetmenin üzüntüsünü yaşarken, haber bültenlerinde yer alan vefat haberinden sonra pek çok kişi, Şef Danilo Zanna kimdir, kaç yaşında ve nereli? araştırması yapmaya başladı. turkgun.com olarak ünlü şef hakkında merak edilenleri bir araya getirdik…

Şef Danilo Zanna kimdir, kaç yaşında ve nereli? Şef Danilo’nun acı günü
22.04.2020 13:33

1982 yılında dünyaya gözlerini açan Şef Danilo Zanna, şeflik kariyerine ailesinin sahip olduğu restoranda çalışarak başladı. Peki, Şef Danilo Zanna kimdir, kaç yaşında ve nereli? MasterChef programının sevilen isminin hayat hikayesi haberimizde…

DANİLO ZANNA KİMDİR?

Danilo Zanna, 15 Nisan 1982 tarihinde dünyaya geldi. Üç kardeşten en küçüğü olan Danilo Zanna, aile restoranlarında çalışarak şeflik kariyerine başladı. İtalya’da Gastronomi okudu. Seyahat amaçlı geldiği Türkiye'de aşkı bulunca burada kalmaya karar verdi.

Çeşitli TV programlarında şeflik yapmaya başladı. İstanbul Culinary Enstitute’de İtalyan yemekleri workshopları hazırladı ve gastronomi öğrencilerine danışmalık yaptı. Derya’nın Dünyası, İtalyan İşi, Elin Oğlu, Aşk Zamanı, İyi Fikir, Görümce, Lezzetin Şarkısı, Lezzet Akademisi gibi projelerin içerisinde yer aldı.

“Bir İtalyan, bir Hollandalı… 20 şehir, 20 farklı AB projesi” sloganıyla yola çıkan Avrupa'dan Anadolu'ya Lezzetler programında Wilco van Herpen ile birlikte Türkiye'nin farklı illerini gezdi.

Tuğçe Demirbilek ile 2012 yılında nikah masasına oturdu. Çiftin 2013 doğumlu Zeno Tibet adında bir oğlu var. 2019 yılından itibaren MasterChef Türkiye'nin jüri üyeliğini üstlenen Danilo Zanna, oğlu ve eşiyle çekildiği fotoğrafları sık sık sosyal medyadan paylaşıyor.

 ŞEF DANİLO ZANNA'NIN BABASI ARMANDO ZANNA HAYATINI KAYBETTİ

Şef Danilo Zanna, İtalya’da yaşayan babası Armando Zanna’yı kaybetmenin acısıyla sarsıldı.

Uzun zamandır Türkiye'de yaşayan Zanna babasının vefat ettiğini duyurdu. Ünlü şef duygularını şu sözlerle dile getirdi;
Kalbim çok acı çekiyor, maalesef babam Armando’yu dün gece kaybettik. Bana bir erkeğin değerlerini öğreten ve bana yaşama saygı duymayı ve sevmeyi öğreten bir adam babam. Şimdi dinlenecek ve kalbimizde yaşayacak.

 

 

Yorumlar