Türkiye, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle yaşanan çatışmada, 9 kahraman Mehmetçik'in şehit düştüğü acı bir haberi yas tutuyor.

Şehadet haberi yürekleri dağlarken, Türk Silahlı Kuvvetleri kararlılıkla operasyonlarına devam ediyor. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayan Türk Silahlı Kuvvetleri, aynı zamanda ailelere de acı haberleri iletiyor.

İstanbul'dan gelen şehit haberlerinden biri Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu oldu. Tuzla'da yaşayan ailesine yetkililer tarafından verilen şehadet haberi, Türkiye'nin yüreğini bir kez daha yakmış durumda.

Bu acı kayıp, Türk milletini derin bir hüzne boğarken, şehitlerimizin anıları ve fedakarlıkları ise her birimizin kalbinde sonsuz bir minnet ve saygıyla yaşayacak.

S H E İ T A H M E T K O R O G L U

PİYADE UZMAN ÇAVUŞ AHMET KÖROĞLU

Irak'ın kuzeyinde sürdürülen Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde, bir üs noktasına sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu, şehit oldu. Köroğlu'nun şehadet haberi, Tuzla'da yaşayan ailesine yetkililer tarafından verildi.

A H M E T K O R O G L U S E H İ T

“AYNI AİLEDEN İKİNCİ ŞEHİDİMİZ”

Tuzla'da şehit Ahmet Köroğlu'nun yakın akrabası Ömer Cin, 2008 yılında Şırnak Beytüşşebap'ta çıkan çatışmada kuzeni Talha Köroğlu'nun da şehit düştüğünü belirterek, "Ülkemizin, milletimizin ve tüm şehit ailelerimizin başı sağ olsun, hepsine sabır diliyorum. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Bizim de ciğerimizi yaktı, benim akrabam, dayısı sayılırım. Sözün bittiği yerdeyiz, yapacak bir şey yok. Hayat devam ediyor. Vatan sağ olsun diyoruz. Allah vatanımızı, birliğimizi, dirliğimizi daim etsin. 2008 yılında Şırnak Beytüşşebap'ta şehidimizin amcasının oğlu da şehit oldu. Aynı aileden ikinci şehidimiz. Kelimeler boğazımızda düğümleniyor" dedi.

S E H İ T A H M E T K O R O G L U 2

Kaynak: İhlas Haber Ajansı