TÜGŞAV üyeleri, DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan'ın "Kürt sorunu devam ettikçe Tekirdağlı da Trabzonlu da rahat edemeyecek" sözlerine tepki göstermek için 15 ilde eş zamanlı basın açıklaması yaptı. 

Ankara'da DEM Parti Genel Merkezi ek binası önünde bir araya gelen 250 kişi, "Kahrolsun PKK", "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları attı. Eyleme katılanlar, 'Selahattin Demirtaş teröristtir' ve 'Demirtaş'a özgürlük isteyenler de teröristtir' yazılı dövizler taşıdı. 

bf0b1dc0-jlxgexjfz1bh8xrc1yits

TÜGŞAV Başkanı Lokman Aylar, grup adına açıklama yaptı. PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın cezaevinden çıkarılması söylemlerine tepki gösteren Aylar, "Bizler vatan için bedel ödeyen şehit aileleri ve kahraman gaziler olarak sonuna kadar devletimizin yanında ve her zaman devletimizin emrindeyiz.

4338ad23-w1xhrwggf577y9dn9vp84p

 Devlet Başkanımıza, Gazi Meclisimizde bulunan milletimizin temsilcilerine sesleniyoruz. Sizler Meclisimizde gereken adımlar atın.

ae8046a1-uhgnpf7s0kqaj941xvkmnh

Anayasa Mahkemesi, bu partileri kapatmazsa referandum yaparak, konuyu milletimizin vicdanına taşıyın. Artık Gazi Meclisimizde terörist görmek istemiyoruz" diye konuştu. 

5e1ed6dc-o0jo7wpokzw07h8fnp2hc

TÜGŞAV üyeleri, basın açıklamasının ardından üzerinde terörist fotoğrafları bulunan sarı ceset torbalarını bina önüne bıraktı. Gruptakiler, torbaları ayakları ile çiğnedi. 

3dc89c2c-gpbn3utvt3th3354t9glq

Kaynak: DHA

Editör: Bilge Güler