Kuzey Irak'ta Pençe Kilit Harekatı Bölgesi'nde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Üsteğmen Gökhan Delen ve Piyade Sözleşmeli Er Kemal Batur'un cenazeleri Nevşehir Kapadokya Havalimanı'na getirildi. Havalimanında her iki şehit için tören düzenlendi.

0X0 Sehit Gokhan Delen Ve Kemal Baturun Naaslari Nevsehirden Memleketlerine Ugurlandisehit Yakini Bugun Aglamak Yo 1705158401180

"BUGÜN AĞLAMAK YOK BUGÜN DÜĞÜN GÜNÜ"

Düzenlenen törene Nevşehir Valisi Ali Fidan, Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahittin Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Ali Loğoğlu, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, il protokol üyeleri, askeri erkan ve şehit yakınları katıldı. Tören sırasında bazı şehit yakınları ayakta durmakta güçlük çekti. Bir şehit yakını, "Bugün ağlamak yok, bugün düğün günü" dedi.

0X0 Sehit Gokhan Delen Ve Kemal Baturun Naaslari Nevsehirden Memleketlerine Ugurlandisehit Yakini Bugun Aglamak Yo 1705158397057

Düzenlenen törenin ardından şehit Piyade Üsteğmen Gökhan Delen'in naaşı memleketi Aksaray'a, Piyade Sözleşmeli Er Kemal Batur'un naaşı ise Niğde'ye uğurlandı.

Editör: Bilge Güler