Beşiktaş ve milli takımın 18 yaşındaki forveti Semih Kılıçsoy, Sözcü'ye açıklamalar yaptı.

"ANNEM 'BİR DAHA RÖVEŞATA YAPMA' DİYE UYARIYOR"

Anne ve babasının en büyük destekçisi olduğunu belirten Semih Kılıçsoy, "Her zaman arkamda durdular. Babam Fulya’ya gidip gelebilmem için araba aldı. Sırf beni antrenmana götürebilmek için vardiyasını değiştirip, gece çalışmaya başladı. Babam bana bu sezon 10-15 tane atarsın diyordu. Ben de baba yapma nasıl olacak? 4-5 atayım yeter diyordum. Annem maçlardan sonra arar, yarım saat konuşur, analiz yapar. Şunu şöyle yapsaydın, niye şu pozisyonda böyle yaptın? Bir tane daha atabilirdin der. Babam da maçtan önce arar, 'Bak iyi motive ol, şöyle oyna, böyle oyna' diye tarif eder. Ben de takılırım makara yaparım, 'Bana işimi öğretmeyin' diye. Bir gün alt gruplarda Beşiktaş ile maçtayız. Röveşataya kalktım rakibimde üzerime düştü. Biraz da sakatlandım. Annem her röveşata yaptığımda maçtan sonra kızar bana. 'Bir daha röveşata yapma' filan diye uyarıyor beni. Ben gözü pek davranırım annem de korkar tabi ben böyle olunca." dedi.

"HAYALLERİMİ İLK GERÇEKLEŞTİREN ŞENOL GÜNEŞ OLDU"

Şenol Güneş'in kendisindeki yerinin ayrı olduğunu dile getiren Kılıçsoy, "Serdar hoca ve Şenol hoca ile tesiste karşılaştık. Şenol hoca bir sonraki gün hemen beni idmana aldı. Beni ilk oynatan Şenol hoca. Hayallerimi ilk gerçekleştiren oydu. Serdar Topraktepe de bana çok güvendi çok şans verdi. Bu çıkışı yaptıysam onun katkısı çok büyük. Samet Aybaba ise bütün gençlere kendisini değerli hissettiriyor. Altyapıdaki gençlere en kariyerli futbolcu kadar değer veriyor. Feyyaz ağabey ve Başkanımız Hasan Arat’a da çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

"FORVET OYNAMAK İSTİYORUM"

Kendisini en rahat hissettiği yerin santrfor bölgesi olduğunu aktaran Semih Kılıçsoy, "Forvet oynamak istiyorum. Orada daha rahatım. Benim bitirici özelliğim, patlayıcı kuvvetim, gol vuruşlarım, seri olmam en belirgin özelliklerim ve kaleye yakın yerlerde yapmalıyım bunları. Mücadeleciyim, yatan oyuncuyu sevmem. Beklemeyi ve durmayı da! Bazı oyuncular en ufak şeyde yerde yatıyor. Hiçbir maçta zorlandığım bir oyuncu olmadı. Osayi ile mücadelemiz oldu derbide. O da hızlı ve kaliteli oyuncu ama fizik ve güç olarak zorlanmam." ifadelerini kullandı.

"HAYALİM PREMIER LİG"

Hayalinin İngiltere Premier Lig'de oynamak olduğunu belirten genç forvet, "Aktif olarak futbol tarzıma en yakın hissettiğim oyuncu Lautaro Martinez. Beni Wayne Rooney’e benzetenler oluyor. Ama ben kendimi Aguero’ya benzetiyorum. Onun o gol vuruşları, patlayıcı kuvveti, hareketleri…" dedi.

EURO 2024

Kendisini EURO 2024'te hayal ettiğini dile getiren Semih Kılıçsoy, "Geniş kadroya dahil edildim. Çok mutluyum. Çocukluk hayalim. Montella beni maçlardan sonra aradı. Konuştuk birçok kez. Benimle iletişime geçti. Avrupa Şampiyonası’nda olmak için elimden geleni yapacağım. Hep kendimi orada hayal ediyorum. 2026’da da takım içerisinde Amerika’da olmalıyım. Cenk ağabey de ben de orada olmaya çalışacağız." sözlerini sarf etti.

"FENERBAHÇELİ TARAFTARLAR GELİYOR 'SENİ ÇOK SEVİYORUZ' DİYORLAR"

Özellikle Fenerbahçeli taraftarların iyi dileklerini aldığını aktaran Kılıçsoy, "Beşiktaş'ın çocuğu Semih Kılıçsoy tezahüratını duyunca ben inanılmaz şeyler hissediyorum. Mutlu oluyorumdan daha fazlası bu. Bambaşka bir his. O an duygularımı tarif edemem. Benim için taraftarlarımızın yeri çok farklı. Ben evde nasıl bir insansam, sokakta da aynı insanım. Değişmem, değişmeyeceğim. Sokaklara çıkıyorum, geziyorum. Özellikle Fenerbahçeli taraftarlar geliyor, ‘Seni çok seviyoruz. Yolun açık olsun’ diyorlar." dedi.

Kaynak: Haber Merkezi