Sen musluk aç, boşver TOGG'u

Amerika’ya gidişini “ABD’ye gideceğim ama birilerinin dediği gibi icazet almak için değil… Bilim ve teknolojideki gelişmeleri görmek, bilim yapanlarla, teknoloji geliştirenlerle birlikte olmak için… “

Günün Başyazısı
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Sen musluk aç, boşver TOGG'u

Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

Amerika’ya gidişini “ABD’ye gideceğim ama birilerinin dediği gibi icazet almak için değil… Bilim ve teknolojideki gelişmeleri görmek, bilim yapanlarla, teknoloji geliştirenlerle birlikte olmak için… “ şeklinde izah eden Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin milli ve yerli üretimlerine sırt çevirerek CHP’yi nasıl bir başkalaşıma soktuğunu bir kez daha göstermiştir. Bunun son örneğini de TOGG’un fabrika açılışına davetli olduğu halde gitmeyecek oluşunu CHP sözcüsü Faik Öztrak’ın ağzından, “Erdoğan ve şurekası bu özel girişimin gerçekleştirdiği özel bir projeyi siyasi şova dönüştürme gayreti içinde. Davetin saraydan gelmesi, bakanlığın sanki özel bir şirketin kurumu gibi davranması bu örnek projeyi siyasileştirmekten başka bir şey değildir. Bu sebeplerle davete Sayın Genel Başkanımızın katılmayacak” cümleleriyle vermiştir.

Çünkü Kemal Kılıçdaroğlu TOGG’un bu noktaya geleceğini tahmin etmiyor ve gelmesini de temenni etmiyordu. Çünkü “Hani oturdular, büyük gösteriler yaptılar. İş adamları bir araya geldi. Bakanlar, Başbakanlar, Cumhurbaşkanları bir araya geldi. Otomobil üretiyoruz dediler. Hani nerede? Milleti kandırmak için.. Nerede?” cümlesini kuran Kemal Kılıçdaroğlu idi. TOGG’un fabrika açılışına katılacak olsaydı, oraya gelişinin görüntüleri ve bu sözlerinin videosu yanyana getirilse topluma yine “Kılıçdaroğlu eğlencesi” çıkacağını çok iyi biliyorlardı.

Kılıçdaroğlu “TOGG hani nerede?” diyordu. Şimdi yurt içi ve dışı fuarlarda sergileniyor. TOGG, ABD Las Vegas’ta dünyanın en büyük teknoloji fuarında bile sergilenmişti. Türkiye’nin yollarında defalarca Cumhurbaşkanı, Bakan ve yetkililer tarafından test sürüşü yapıldı.

Gemlik fabrikasındaki seri üretimin açılışını da Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünde, 29 Ekim günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Tüm bunlar Kemal Kılıçdaroğlu’nun psikolojisini bozmaya yetmiştir. Böyle bir açılışa katlanması da elbette mümkün değildi. O yüzden açılışa katılmıyor.

Bilim ve teknolojideki gelişmeleri görmek için Amerika’lara giden Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’deki bilim ve teknoloji alanındaki her üretime ise mesafeli ve hatta düşmanca davranmaktadır. İzmir’in Seferihisar ilçesinde EFES-2022 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Arazi Tatbikatı’nda 43 Türk savunma sanayii şirketinin ürettiği ilk defa kullanılacak silah ve savunma sistemlerinin de bulunduğu teknolojiler açılan sergiyle tanıtılmıştı. Aynı zamanda CHP İzmir Milletvekili olan Kemal Kılıçdaroğlu niçin buraya da katılmamıştı? Kendisine İzmir’de de Hamburger ısmarlayan olurdu oysa… Kılıçdaroğlu Amerika’daki bilim ve teknoloji üretimlerini seviyor da Türkiye’dekileri mi sevmiyor? Türkiye’nin İHA ve SİHA üretimlerini tüm dünya övgüyle yorumlarken, CHP’nin İHA ve SİHA düşmanlığı tarihe geçmiş durumdadır. TOGG konusunda da ilk günden itibaren sicilleri işte ortadadır.

Kemal Kılıçdaroğlu ve avanesi bu toprakların insanı olmadığını defalarca göstermiştir. Çünkü Türk milletinin milli ve manevi değerlerinden uzak olduklarını, Türkiye’nin yararına olacak her şeyde takoz olduklarını defalarca ispatlamışlardır.

TOGG konusundaki tutum ve davranışları CHP’nin yüzkarası olarak tarihe geçmiştir. Gerçi o kadar çok yüzkarası örnekleri var ki, tarih bakalım hangisini ön planda tutacak. Kaç Kılıçdaroğlu kaç…

TOGG yollara çıkıyor…

Yorumlar