Selahattin Demirtaş’ın kardeşi Nurettin Demirtaş Kandil’de sözde üst düzey yönetici olan bir teröristtir ve kendisi de kardeşi gibi azılı bir PKK’lı terörist olan Selahattin Demirtaş, yargılandığı davadaki duruşmaya tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılarak “Kürdüm, Kürt siyasetçiyim ve bu yüzden yargılanıyorum. Türk milliyetçisi biri olsaydım yargılanmazdım. Irkçı, faşist bir çetenin lideri olmadığım için bugün yargılanıyorum.” demiş… Yalanın ve etnik fitne yaratma algın batsın!

PKK’lı terörist Demirtaş’ın bu sözlerini duyunca yine o meşhur karikatür aklıma geldi. Kocasını başka bir kadınla gören kadın, kocasına “Yanındaki kadın kim?” diye soruyor. Adamda karısına dışarıdaki vatandaşı göstererek “Millet aç aç” diye bağırıyor.

Defalarca Kandil’de basılmış, İmralı’da basılmış, PKK’lı teröristlerle basılmış ama sazcı-cazcı terörist Demirtaş’ın cazgırlığına bakar mısınız?  “Kürt siyasetçiyim ve bu yüzden yargılanıyorum.”

Madem sadece Kürt olduğun yargılanıyorsun, o halde AK Parti, MHP, CHP, İP, Deva, Gelecek, Saadet içinde de Kürt kökenli siyasetçiler var, onlara neden “Gel sen de Kürtsün, seni yargılayacağız” demiyorlar.

Kürt kökenli olmak ile PKK’lı alçak olmayı birbirinden ayırmak lazım Selo! Sen ki, Diyarbakır’da öldürülen Yasin Börü isimli genç yüzünden “Katil Selo” diye Kürtler tarafından protesto edilmiş adamsın. Sana “Katil Selo” diye slogan atan Kürtlere de “Kürt siyasetçiyim, bana bu yüzden Katil Selo diyorsunuz” diyeydin ya!

Türkiye’deki tüm tarihçilerde onaylayacaktır ki, Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmek için bugün yaptığın PKK’ya yardım ve yataklığı Atatürk zamanında yapmış olsaydın, senin sonunda Seyit Rıza, Şeyh Sait gibi asılmak olacaktı.

“Biz PKK’yı silahlı halk hareketi olarak tanımlıyoruz. 1990’dan bu yana kurulmuş hiçbir partimiz PKK’yı terör örgütü olarak tanımlamadı” 

“PKK’lının cenazesine katılmayan HDP milletvekiline soruşturma açtırırım”,

 “PKK’lı gencin ölüsüne de dirisine de sahip çıkacağız”

Terör örgütüne ve PKK’lı teröristlere böyle bakan bir alçaklığın Kürt olduğu için yargılanmasıyla alakası nedir?

Selahattin Demirtaş sen PKK’lı değil misin? Etnik kökenin Kürt değil isterse Türk, Laz, Çerkez, Alman, İngiliz, Fransız, Arap olsun…Her türlü etnik kökende de Allah belanı versin. Çünkü sen terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık eden adamsın. Kaldı ki, sen Kürt’ten çok Ermeni’ye benziyorsun. Zaten adam gibi bir Kürt olsaydın, Ermeni terör örgütü PKK’nın yardım ve yataklığında ne işin olurdu?

Selahattin Demirtaş senin Kürtlükle alakan yok, yargılandığın davalarında senin Kürtlüğünle alası yok. Hendek-Çukur olaylarında PKK’lı teröristleri azmettirerek öldürttüğün sivilleri, şehit ettirdiğin asker ve polisleri hatırlıyor musun?

793 askerimizin, polisimizin şehit edildiği, 310 sivilin öldüğü Hendek-Çukur olaylarında PKK’lı teröristleri şu sözlerle azmettiren alçak kimdi?

Şanlı direniş gösteriyoruz. Bu direniş kazanacaktır. Böyle hendek, çukur diyerek küçümsemeye çalışanlar da dönüp tarihe baksınlar.

Hendek kazanların ellerinden öpüyorum.”

Gençler hendek kazıyormuş, halk barikat kuruyormuş. Başka bir yol gösterin, onu yapsınlar.

Gazetelerine bir bakın. Büyük temizlik operasyonuymuş. Silip süpürme operasyonuymuş. Siz kimsiniz ya? Kimi nereden süpürüyorsunuz? Siz ancak bu toprakların kanalizasyonunu temizlersiniz. Başka da bir şeyi temizleyemezsiniz.

Bugün küçümsediğiniz barikat, hendek dediğiniz şey darbeye karşı direniştir. Darbe yapılmıştır. Buna karşı toplum sessiz mi kalacak?

         “Cizre, Sur, Nusaybin, Silopi kahramanca direniyor. Bu halk boyun eğmiyor. Yarın Kürt halkının tarihi yazıldığında bugünler çok özel olarak tarihe not düşülecektir. Cizre, Sur, Silvan, Nusaybin, Gever, Kerboran, Derik, Silopi, Şırnak... Gerçekten tarih yazıyorlar

***

Duyamadım Selo!

Sesin gür çıksın.

Kimdi bu sözlerin sahibi PKK’lı alçak?

Bu kadar insanı öldüren PKK’lı bir azmettirici defalarca müebbet hapis cezası almalıydı değil mi? Türkiye’de sağlıklı bir yargı düzeni olsaydı zaten çoktan bu cezayı alıp yargılandığın tüm dosyalar kapatılmış olurdu. Ama nedense terörist Demirtaş, kaplumbağa hızında yargılanıyor.

“Türkiye'de herkes eşittir ama Kürtler daha az eşittir” diyen Özgür Özel nasıl etnik fitne yaratmaya çalışıyorsa “Kürt siyasetçiyim ve bu yüzden yargılanıyorum.” diyen terörist Demirtaş’ın yapmaya çalıştığı da budur.

Selahattin Demirtaş bu “Kürt olduğum için…” hikâyelerini geç… Sen önce Türk-Kürt demeden bu vatanın evlatlarını öldürmenin, şehit etmenin hesabını ver. Elinden, dilinden kan akarken bize etnik edebiyatlar yapma… Sana ancak ahmaklar inanır, seni sadece bölücüler destekler ve sana ancak bölücüler acır.